SEAL#8217;N#8217;FLEX MULTI PURPOSE P360 to jednoskładnikowy, wysokomodułowy poliuretanowy kit uszczelniający do zastosowań budowlanych, skonsoliduje konstrukcyjnych i dylatacji, fasadowych i posadzkowych i do zastosowań przemysłowych. Produkt utwardza się w wyniku reakcji chemicznej z parą wodną. Wykazuje nad wyraz korzystną przyczepność do większości materiałów budowlanych. Po utwardzeniu wysoce niepodatny na działanie zmiennych warunków atmosferycznych i środków chemicznych. Wykorzystania
- Dylatacje fasadowe i posadzkowe (ciągi piesze, chodniki, posadzki magazynowe, rampy, place manewrowe, parkingi, ruch kołowy itp.)
- Wewnętrzne i zewnętrzne złącza ruchome w budownictwie (elewacje betonowe, ceglane, metalowe, połączenia płyt warstwowych, prefabrykaty betonowe itp.)
- Uszczelnianie zwiąże dachowych
- Uszczelnianie połączeń okno/drzwi-mur (stolarka drewniana, metalowa i PCW)
- rozciągliwe uszczelnienia konstrukcji stalowych (hale, magazyny, wiaty, silosy, kontenery, zbiorniki i konstrukcje podobnego typu)
- Uszczelnienia kanałów wentylacyjnych
- Uszczelnienia narożne w płytkach ceramicznych (tarasy, balkony)
- Motoryzacja (nadwozia, uszczelnienia spawanych albo zgrzewanych zintegruje elementów metalowych: kanały ściekowe, oprawy świateł, dachu, okien i innych części karoserii samochodowej)
rodzaje POWIERZCHNI wyjątkowo dobra przyczepność do większości materiałów budowlanych, np. Beton, tynki, wylewki, ceramika budowlana, lakierowane albo impregnowane drewno, stal emaliowana, stal nierdzewna, aluminium, glazura, terakota, gres, PCW i tworzywa sztuczne podobnego rodzaju. PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI Podłoże musi być suche, czyste i odtłuszczone. Przed zastosowaniem na podłożach z tworzyw nienaturalnych lub powłokach malarskich zaleca się przeprowadzić test przyczepności. Do połączeń z powierzchniami porowatymi albo absorpcyjnymi użyć grunt Bostik Universal Primer T300. Po zagruntowaniu odczekać min. 15 minut (maks. 4 h) przed nałożeniem masy. Beton musi być w całości utwardzony i wysezonowany. Uszczelniane posadzki, wylewki, podkłady i inne nawierzchnie podobnego typu muszą być zaizolowane przed negatywnym wpływem wody. W razie potrzeby szczeliny wypełnić wpierw piankowym sznurem dylatacyjnym. Sznur umieścić w szczelinie na wymaganą głębokość ostrożnie, tak żeby go nie uszkodzić. W sytuacji płytkich szczelin, w których nie ma miejsca na sznur, w celu uniknięcia trójstronnego styku, spód szczeliny pokryć taśmą PE. Krawędzie szczeliny można zabezpieczyć taśmą maskującą, by uniknąć zabrudzeń. Taśmę należy zerwać zaraz po nałożeniu masy i wyprofilowaniu jej powierzchni. Do wygładzenia powierzchni fugi zastosować środek Bostik Finishing Soap T500. Fuga powinna posiadać zarys pozwalający na luźne ściekanie po niej wody. SPOSÓB wykorzystania Masę nakładać powoli, dokładnie wypełniając cały przekrój szczeliny, tak aby nie zamknąć w niej powietrza. Powierzchnię masy wyprofilować szpachelką i wygładzić w czasie 15 minut od aplikacji. Tempo utwardzania towaru jest uzależnione od temperatury otoczenia i wilgotności powietrza. Wraz ze wzrostem temperatury i poziomu wilgotności proces polimeryzacji przebiega szybciej. Dodatkowo czas utwardzania zależy od przekroju złącza. Zapewnić efektywną wentylację do czasu pełnego utwardzenia się fugi. WymiarY SPOINY Głębokość spoiny powinna być za każdym razem w trafnej proporcji do jej szerokości. Przy szerokości szczeliny do 10 mm ten stosunek powinien wynosić 1:1 (nieznaczna szerokość i głębokość szczeliny to 5 mm). Dla szczelin szerszych niżeli 10 mm, głębokość [mm] = (szer. [mm] / 3) + 6 mm. Maksymalna szerokość szczeliny 30 mm.