atrakcyjna filmowa realizacja opowiadająca nieznane losy wojenne księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego – przyszłego Prymasa Polski.
Jest rok 1944, w ferworze wojny poznajemy młodego księdza Wyszyńskiego, kapelana oddziału na terenie Puszczy Kampinoskiej. Równolegle działa on w powstańczym szpitalu. Wszyscy znają go tam pod pseudonimem „Radwan III". Wojenna rzeczywistość jest dla ks. Wyszyńskiego kuźnią charakteru, walką o nadzieję i miłość, nad wyraz wobec nieprzyjaciół. Jak w wojennej codzienności mamy wybaczać – pyta bohater. W czasie krytycznych sytuacji Wyszyński staje w obliczu próby.
„Wyszyński – zemsta czy przebaczenie" to opowieść o człowieku, który w obliczu wojny musi dokonywać skomplikowanych wyborów i odpowiedzieć sobie na pytanie: „Jak miłować nieprzyjaciół, kiedy przyszło nam do nich strzelać?"
Film otrzymał nagrodę specjalną „Drzwi do wolność" za podjęcie tematu na 13. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym NNW 2021 w Gdyni.
Zdobył także nagrodę za najlepsze lokalizacje i scenografię podczas 17. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Popoli e Religioni - Terni Film Festival.