Naturalny olejek eteryczny niaouli Olejek niaouli – parametry Olejek niaouli wykazuje parametry antyseptyczne i przeciwbakteryjne. Bez wątpienia spełni oczekiwania jako składnik terapii wspomagającej w przebiegu chorób skóry – pobudza regenerację tkanek.
użytkowany miejscowo na niedoskonałości wysuszy zmiany, przyspieszy gojenie i wspomoże cykl odnowy naskórka. Stosowany uniemożliwiawczo tonizuje i odżywia cerę – w tym celu można dodać kilka kropel olejku do ulubionego kremu albo toniku.
rekomendowany jest także w czasie infekcji górnych dróg oddechowych – zniży przekrwienie i obrzęk błoń śluzowych. Zaimplementowany w formie inhalacji ułatwi oddychanie, a równocześnie oczyści i poprawi jakość powietrza w pomieszczeniach.
Nada się do klasycznego kominka lub dyfuzora. Olejek stosowany jest niejednokrotnie w aromaterapii. Uchodzi za mocno stymulujący towar. Pobudza, przywraca energię, pomaga się skoncentrować. Może okazać się niezastąpiony, jeśli problemem są nawracające bóle głowy, migreny albo przewlekłe zmęczenie.
Przyjemna kąpiel lub relaksujący masaż pobudzą zmysły, orzeźwią umysł i zregenerują ciało. Pochodzenie surowca: Bliski krewny drzewa herbacianego. Jest endemicznym drzewem Australii. INCI: Melaleuca Quinquenervia Oil Działanie: antyseptyczne, regenerujące, pobudzające, przeciwmigrenowe Zapach: kamforowy, ziemisty, błotnisty Kolor: bezbarwny do jasnożółtego Nuta: serca Zalecana aplikacja: do masażu, do kąpieli, do inhalacji, w dyfuzorze Przeciwwskazania: Nie stosować w sytuacji jakichkolwiek ran lub podrażnień.
Nieodpowiedni dla dzieci, kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią. Nadaje się do niego olejek: eukaliptus, koper włoski, pomarańcza, tymianek