Oryginalna, mroczna, atrakcyjna powieść rozgrywająca się w niezwykłych dniach upadku cywilizacji. Kirsten Raymonde nigdy nie zapomni tego wieczoru, kiedy Arthur Leander, sławny hollywoodzki aktor, doznał ataku serca na scenie podczas przedstawienia Króla Leara.
Tej samej nocy w mieście wybuchła zabójcza pandemia grypy, która w ciągu kilku tygodni doprowadziła do końca cywilizacji, jaką znamy. Dwadzieścia lat później Kirsten podróżuje od osady do osady tego odmienionego świata z niewielką trupą aktorów i muzyków.
Nazwali się Wędrowną Symfonią i starają się dopomóc w ocaleniu resztek sztuki i człowieczeństwa. Kiedy jednak docierają do Świętej Debory Nad Wodami, spotykają tam groźnego proroka, którego działania zagrażają istnieniu zespołu.
Opowieść Emily St. John Mandel przenosi czytelnika w czasie, obrazowo przedstawiając życie przed pandemią i po jej wybuchu i odsłaniając dziwne przypadki, które łączą ze sobą ludzkie losy. Odważna wizja dystopijnej przyszłości, przerażająco realna i aktualna, która zachwyci nie tylko wielbicieli Opowieści podręcznej Margaret Atwood, momentalnie stała się międzynarodowym bestsellerem i została przetłumaczona na 34 języki.
„Olśnienie to najlepszy sposób na opisanie wrażeń z lektury Stacji Jedenastej Emily St. John Mandel… Przeskakując między życiem przed wybuchem epidemii a przyszłością 20 lat później, Mandel kreuje więcej aniżeli tylko opowieść o apokalipsie, tka ludzką historię, nie pozostawiając żadnego z wątków na marginesie.
Ta elegancka, a równocześnie przystępnie napisana powieść, wciągnie czytelnika bez reszty i pozostanie z nim na długo po odłożeniu książki na półkę, gdy już zajmie się swoimi sprawami". Barnes & Noble Book Za powieść Stacja Jedenasta Emily St.
John Mandel została wyrózniona m.in. Toronto Book Award, a także Nagrodą im. Arthura C. Clarke’a i dostała nominacje do: PEN/Faulkner Award, Baileys Women’s Prize czy National Book Award. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.