Książka "Umysł lubi kreować. Ćwiczenia pamięci i innych funkcji poznawczych na każdy dzień miesiąca" powstała jako sugestia treningu dla osób zdrowych, a także wymagających wsparcia, które chcą poprawić swoje funkcjonowanie poznawcze.
Publikacja mieści propozycje ćwiczeń usprawniających pamięć wzrokową, autobiograficzną, procesy uwagowe, funkcje wykonawcze i optycznie-przestrzenne. Recenzowaną książkę traktuję jako propozycję treningu funkcji poznawczych.
nad wyraz należycie oceniam samą ideę treningu, czyli zalecenie codziennego lub z niewielkimi przerwami czasowymi wykonywania prezentowanych ćwiczeń. Jest to absolutnie zgodne ze współczesną wiedzą o mózgu, jego plastyczności i tworzeniu aktywnych sieci neuronalnych.
Idea treningu jestkorzystnie realizowana przez powtarzalność pewnych ćwiczeń, jak na przykład przypominanie sobie wydarzeń w ciągu dnia. [...] korzystnym pomysłem jest umiejscowienie w książce słowniczka ważnych dla odbiorcy książki pojęć z obszaru neuropsychologii poznawczej.
[...] Podsumowując, rekomenduję recenzowaną książkę do publikacji jako pozycję, która wesprze zarówno pacjentów, jak i osoby zdrowe w podtrzymywaniu, a także terapii stanu funkcji poznawczych. Dr hab. Aneta R.
Borkowska, prof. Nadzw. UMCS