Witaj w krainie, w której żaden gringo nie będzie witany z otwartymi ramionami. Gringos użytkownicy Amerykę Południową — Kolumbię, Peru czy Ekwador - powinni spodziewać się raczej wielu nieprzyjemności. Z nożem na gardle włącznie. Gdy wchodzisz do dżungli, miej się na baczności, gdyż za każdym kolejnym drzewem mogą kryć się niedobitki partyzantów czyhających na twój majątek. Uważaj, jeśli podążasz śladem produkcji liści koki, ponieważ na jego końcu czekają narkotykowe kartele, dla których jesteś tylko potencjalnym klientem. Albo niewygodnym świadkiem. Przeżyj trzęsienie ziemi i podziwiaj widoki ze szczytu nieopodal Machu Picchu i pozostałości inkaskiej cywilizacji, lecz nie staraj się zrozumieć zawiłości południowoamerykańskiej polityki.
Zastanawiasz się, czy warto wybrać się w podróż do egzotycznych krajów Nowego Świata? Skoro jest tam niebezpiecznie, tubylcy nie darzą nas ciepłymi uczuciami, panują zwyczaje odmienne od naszych? Ależ jedź, ponieważ warto osobiście poznać ten fascynujący ląd, z którego pochodzą pomidory, ziemniaki, kakao! Tylko pamiętaj: jesteś tam gościem, nie konkwistadorem! Ta książka, podróżnicza relacja z krajów Ameryki Południowej, odkryje przed Tobą tajemnice historii tego kontynentu.
Sergiusz Prokurat — ekonomista, historyk. W Indonezji mieszkał ponad rok i aktualnie niejednokrotnie tam bywa. Studiował na Uniwersytecie Udayana w Indonezji i prowadził typu import – eksport proponującą produkty z archipelagu indonezyjskiego. Napisał doktorat na temat wyzwalania wzrostu gospodarczego w Indonezji, który ma nadzieje obronić w 2015 r. Jest ekspertem i dyrektorem Centrum Studiów Polska-Azja (CSPA), w którym zajmuje się Azją Południowo-Wschodnią.
Wykłada w Euroregional University of Economy w języku angielskim, specjalizując się w zagadnieniach z pogranicza nauk ekonomicznych oraz w funkcjonalnych metodach zarządzania. Poza tym jest wykładowcą Universidad Jaume I i Universidad de Granada w Hiszpanii. Autor książki Work 2.0: Nowhere to hide. Prowadzi szkolenia, warsztatów i symulacje z zakresu negocjacji (także międzykulturowych) oraz zarządzania. Poprzez mnóstwo lat pracował jako dziennikarz. Jego opinie i artykuły pojawiały się w takich czasopismach jak m.in.: „National Geographic Traveler", „Harvard Business Review", „Wprost", „Gazeta Bankowa", „Gazeta Finansowa", „Dziennik Gazeta Prawna", „Mówią Wieki", „Proseed", „Najwyższy Czas", „Dziennik Gazeta Prawna", „Focus Historia".
Tytuł To nie jest miejsce dla gringo Autor Sergiusz Prokurat Wydawnictwo Bezdroża EAN 9788328310216 ISBN 9788328310216 Kategoria Literatura\Podróżnicza liczba stron 224 Format 15x21x1.8 cm Rok wydania 2015 Oprawa Miękka Wydanie 1 Waga 0.389 kg