BESTSELLER "NEW YORK TIMESA" Jedyny taki przewodnik po modzie, Paryżu i tym, co Francuzi lubią najbardziej Wciągające wspomnienia Kate Betts o Francji - paryskich klubach nocnych lat 80., polach lawendy w Prowansji, wielkich pokazach na dziedzińcu Cour Carrée w Luwrze - magicznie przywołują ten moment w życiu, gdy młoda kobieta odkrywa, co jest jej przeznaczeniem.
Od najmłodszych lat Kate Betts pragnęła wyrwać się z rodzinnego domu i rozpocząć życie na własny rachunek. Chciała być zagraniczną korespondentką poważanej gazety. Po skończeniu Princeton, z duszą na ramieniu wyjechała do Paryża, gdzie postanowiła opanować francuski slang, fason i savoir-vivre oraz znaleźć pracę, która dałaby jej powód do pozostania dłużej nad Sekwaną.
Kate była zdeterminowana. Gotowość do podjęcia każdego wyzwania opłaciła się: relacje z nieustraszonych wypraw w głąb la France profonde - prawdziwej Francji - przykuły uwagę Johna Fairchilda, arbitra stylu i nieprzewidywalnego wydawcy "Women's Wear Daily" - biblii mody.
Oceny pierwszych jej tekstów, tych o katastrofie na Balu Surrealistów u Rothschildów czy zabawach do białego rana wnuczki generała Franco, były jedynie przedsmakiem tego, co miało nadejść. W nagrodę za wysiłek John Fairchid wprowadził ją na paryskie salony.
Była jedną z niewielu, którym pozwalał usiąść obok siebie w pierwszym rzędzie na pokazach nowych linii i z którymi oglądał ekskluzywne projekty wychodzące z pracowni bogów francuskiej mody. W towarzystwie przyprawiającego o zawrót głowy i hipnotyzującego Yves Saint Laurenta, złośliwego i nieznoszącego sprzeciwu Karla Lagerfelda i buntowników łamiących wszelkie zasady: Martina Margieli, Helmuta Langa i Johna Galliano, autorka "Jak to się robi po francusku" przedstawia kulisy świata niedostępnego dla każdego.
W swojej książce Kate Betts opisuje życie Amerykanki w Paryżu, która poznaje samą siebie, zakochuje się i znajduje swoje miejsce na ziemi. Moda i boksowanie się z życiem. Lekkość ducha i mądrość. Może wydawać się to karkołomnym zadaniem, lecz Betts pewnie łączy te elementy.
I wygrywa. "The New York Times" Niezwykła historia młodej dziennikarki, która próbuje w Paryżu przebić się w świecie mody. "Jak to się robi po francusku" jest przezabawne. Pomysł, jaki ma na siebie i swoje życie Kate Betts, jest osobisty, ale także uniwersalny.
Sophia Amoruso, autorka "#Girlboss" Dzięki książce Kate Betts przywołałam własną podróż, która wiodła z niepokaźnego miasteczka w Illinois do Nowego Jorku. Kate zgrabnie uchwyciła sposób na zawodowe zaistnienie i odnalezienie życiowej drogi.
Inspirujące, magiczne wspomnienia. Cindy Crawford efektowna baśń o dorastaniu. "Entertainment Weekly" Zabawna lektura! Pean nie tylko na cześć Miasta świateł, ale także pochwała przyjemności płynących z podążania za głosem serca.
Elizabeth Berg, autorka "Dream Lover" Gdy po raz pierwszy spotkałam Kate, zniewolił mnie jej intelekt i olśnił fason - stała się moją idolką. Po przeczytaniu tych wspomnień jest dla mnie jasne, iż Paryż był katalizatorem, który uformował jej osobowość.
Stacy London, amerykańska stylistka, redaktorka, osobowość telewizyjna Każdy z nas ma własny Paryż - gdziekolwiek aby było miejsce, dzięki któremu jesteśmy jacy jesteśmy. A to jest Paryż Kate Betts: vintage z końca lat 80.
Stylowy bez wysiłku, trochę chropowaty i uwodzicielski jak cholera. "Jak to się robi po francusku" jest historią, w której iskrzy od genialnie opisanych ekscentrycznych postaci i anegdot ze świata mody.
A na tym wszystkim cieniem kładzie się słodko-gorzka nostalgia. Luke Barr, autor "Provence, 1970" Mieszanka piękna, uszczypliwości i precyzji. "Jak to się robi po francusku" jest hołdem złożonym miastu, językowi.
Więcej - to hołd złożony stylowi. U Betts jest wszystko: wdzięk, poczucie humoru, człowieczeństwo, mądrość. Meghan Daum, autorka "Unspeakable" Lekkie i orzeźwiające jak lody z legendarnej lodziarni Berthillon - takie są wspomnienia Kate Betts.
"Jak to się robi po francusku" przywołuje obrazy, dźwięki, zapachy i styl z Paryża lat 80. "USA Today" Pełna francuskiego slangu, idealnego jedzenia i mody przyprawiającej o zawrót głowy.
BookPage.