DDR4 kanon pamięci RAM, który umożliwia zastosowanie napięcia 1.2 V. Dzięki czemu udało się uzyskać spadek poboru mocy o 20% w stosunku do DDR3 i obszerniejszą przepustowość. Na dodatek użytkownicy mogą liczyć na funkcję cyklicznych kontroli nadmiarowych i wykrywanie przypadkowych błędów. Po pamięć DDR4 powinny sięgnąć osoby, oczekujące maksymalnej sprawności i sporej oszczędności energii. Wśród nich będą gracze, a także użytkownicy korzystający z fachowego oprogramowania do obróbki graficznej.
pojemność 16 GB Pamięć RAM o pojemności 16 GB to rozwiązanie opracowane z myślą o najszczególniej wymagających użytkownikach. Docenią je gracze, którym zależy na świetnej zabawie i graficy pracujący przy fachowym oprogramowaniu. Tak wyekwipowany komputer bezproblemowo może wykonywać sporo operacji równocześnie, zapewniając genialny komfort pracy. Wysoki zasób pamięci RAM wraz z szybkim procesorem i odpowiednią kartą graficzną pozwoli jeszcze przez długi czas korzystać z wielu najnowszych gier.
Pojedynczy moduł Pojedyncza kość pamięci RAM to rozwiązanie, które spełni oczekiwania doskonale przy konfiguracji przeznaczonej do rozmaitych zadań. Wielka oferta pozwoli doskonale dobrać moduł do osobistych preferencji. Mniejsza objętość będzie niedrogim rozwiązaniem, które wyszuka wykorzystanie przy pracy biurowej. Natomiast gracze oraz użytkownicy profesjonalnych programów do obróbki graficznej z całą pewnością sięgną po wyższy zasób. Jeżeli po jakimś czasie praca komputera zwolni, będzie możliwość rozbudowy pamięci RAM.
Częstotliwość pracy 2400 MHz Częstotliwość pracy pamięci RAM to jeden z parametrów, który decyduje o efektywności sprzętowej komputera. Prędkość taktowania na poziomie 2400 MHz bez wątpienia wystarczy do zabawy przy wielu wymagających grach. Taki moduł odnajdzie zastosowanie w dodatku przy korzystaniu z progresywnego oprogramowania. Należy jednak zwrócić uwagę na pozostałe komponenty konfiguracji. Sercem komputera jest oczywiście procesor, który przy wsparciu wysokiej klasy karty graficznej zapewni komfort wykorzystywania przy wielu zastosowaniach.
Opóźnienie CL17 Opóźnienie CAS latency to parametr określający czas, jaki upłynie między wysłaniem żądania a odczytem danych z kolumny pamięci. Wpływa na prędkość pobierania instrukcji, które wykona procesor. Przy zakupie należy dodatkowo zwracać uwagę na częstotliwość taktowania. Oba czynniki mają wpływ na prędkość działania i efektywność komputera. Opóźnienie CL17 pozwoli na komfort pracy przy programach biurowych i wielu wymagających grach. Ten typ pamięci wpisze się w zakres preferencji szerokiego grona odbiorców.
Napięcie 1.2 V Napięcie to parametr, który określa wartość zasilania pamięci RAM. Przed zakupem należy zapoznać się z listą obsługiwanych modułów przez płytę główną. Tylko kompatybilny układ podzespołów zapewni zrównoważoną pracę komputera i oczekiwaną sprawność. Napięcie na poziomie 1.2 V zasila kości pamięci rodzaju DDR4. Oznacza to o 20% niższy pobór mocy w stosunku do DDR3, a także wyższą przepustowość. Taki typ będzie doskonałym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy oczekują komfortowej pracy, a zarazem obfitej oszczędności energii.
Złącze DIMM DIMM to typ złącza pamięci RAM, jakie można znaleźć na płycie głównej. Aktualnie takie rozwiązanie spotkamy przy zdecydowanej większości modułów pamięci RAM. Budowa opiera się na obustronnym ułożeniu styków złącza krawędziowego. Przy wyborze pamięci należy starannie zapoznać się ze specyfikacją płyty głównej i sprawdzić listę obsługiwanych standardów. Najistotniej lubiana struktura DIMM złożona jest z 288 pinów i dotyczy pamięci DDR4. Natomiast w przypadku DDR3 oraz DDR2 stosuje się złącza 240-pinowe.
Pamięci Kingston są projektowane, wytwarzane i rygorystycznie testowane zgodnie ze specyfikacjami poszczególnych marek systemów. Są kompatybilne i objęte gwarancją na cały okres eksploatacji, a w dodatku wyróżniają się legendarną bezusterkowością produktów marki Kingston.