DDR3 standard pamięci RAM wytworzonej w technice 90 nm albo mniejszej. Pozwala na zastosowanie napięcia 1.5 V. Dzięki czemu udało się uzyskać spadek poboru mocy aż o 40% w stosunku do DDR2 oraz większą przepustowość. Pamięć DDR3 występuje w modułach nawet do 24 GB. To energooszczędne i relatywnie tanie rozwiązanie, które sprawdzi się przy obsłudze wielu wymagających gier i programów. Po ten standard nadal z ochotą sięgają miłośnicy wirtualnej rozrywki, a także użytkownicy profesjonalni, lubiący wysoką produktywność.
objętość 8 GB Pamięć RAM o objętości 8 GB zapewnia wysoki komfort stosowania przy wielu wykorzystaniach. To nadzwyczajna sugestia dla osób, które na co dzień korzystają z innowacyjnego oprogramowania, gdyż komputer z powodzeniem wykona niemało operacji równocześnie. Zadowoleni będą też gracze. Taki zasób pamięci pozwoli na zabawę przy wielu najnowszych tytułach. Dodatkowo system będzie działał szybko i skutecznie, co może być nieocenionym atutem przy pracy biurowej, gdzie wydajność ma znaczenie priorytetowe.
Pojedynczy moduł Pojedyncza kość pamięci RAM to rozwiązanie, które sprawdzi się świetnie przy konfiguracji asygnowanej do różnorodnych zadań. Znaczna oferta pozwoli idealnie dobrać moduł do osobistych preferencji. Mniejsza objętość będzie niedrogim rozwiązaniem, które wynajdzie zastosowanie przy pracy biurowej. Natomiast gracze oraz użytkownicy fachowych programów do obróbki graficznej bez dwóch zdań sięgną po wyższy zasób. Jeżeli po jakimś czasie praca komputera zwolni, będzie możliwość rozbudowy pamięci RAM.
Częstotliwość pracy 1600 MHz pokaźnym parametrem, który ma wpływ na sprawność sprzętową komputera jest częstotliwość pracy pamięci RAM. Szybkość taktowania na poziomie 1600 MHz w zupełności wystarczy do obsługi najważniejszych programów i korzystania z przeglądarki internetowej. Taki moduł wynajdzie zastosowanie na pokładach komputerów dedykowanych do pracy biurowej. Natomiast gracze będą mogli radować się wygodną zabawą przy nieco mniej wymagających tytułach. Dużą zaletą tego rozwiązania jest interesująca wartość.
Napięcie 1.5 V Napięcie to parametr, który mówi o wartości zasilania pamięci RAM. Aby praca komputera była jednostajna, należy sprawdzić listę kompatybilnych modułów na stronie producenta płyty głównej. Napięcie 1.5 V często zasila pamięć o standardzie DDR3. Oznacza to spadek poboru mocy aż o 40% w stosunku do DDR2 oraz obszerniejszą przepustowość. To nadzwyczajne rozwiązanie dla osób, którym zależy na wysokiej oszczędności energii. Warto jeszcze podkreślić,niemało modeli dostępnych jest w wyjątkowo atrakcyjnej cenie.
Złącze UDIMM UDIMM to rodzaj złącza pamięci RAM, jakie często możemy znaleźć na płycie głównej. Specjalny slot zezwala na instalację pamięci niebuforowanej. Oznacza to, że dostęp do niej można uzyskać bezpośrednio poprzez kontroler pamięci w komputerze. Gdy w trakcie pracy pojawi się żądanie zapisu lub odczytu, ów kontroler korzysta z modułu RAM i zapisuje na nim dane albo je odczytuje. Przed zakupem należy zapoznać się ze specyfikacją płyty głównej, aby sprawdzić, jakiego typu kość pamięci można zainstalować.