wspaniała rozdzielczość obrazu w całym kadrze i niepokaźny poziom zniekształceń to zasługa nowoczesnej konstrukcji optycznej z pięcioma soczewkami asferycznymi (w tym jedną dużą AA — progresywną asferyczną) i trzema soczewkami ze szkła ED.
nadzwyczajna czystość obrazu i śladowy poziom zniekształceń to zasługa progresywnej konstrukcji optycznej z jedną dużą soczewką AA i trzema soczewkami ze szkła ED. Jeszcze lepsze rezultaty gwarantuje sławna warstwa ZEISS T* (T-gwiazdka), która wydajnie tłumi refleksy i pozwala zachować naturalny kontrast, zwłaszcza przy fotografowaniu krajobrazów.
Ten zmiennoogniskowy obiektyw szerokokątny 16-35 mm z optycznym systemem stabilizacji obrazu znakomicie nadaje się do wykonywania prostych , a także fotografowania wnętrz, krajobrazów i grup osób, zwłaszcza przy korzystaniu z pełnoklatkowego korpusu Sony z kolekcji α7. Kompozycja ZEISS Vario-Tessar oznacza lekkość, minimalne wymiary — i duży potencjał.
Maksymalna przysłona F4 jest stała w całym zakresie ogniskowych. Użytkownik może więc regulować zoom bez ryzyka zmiany ekspozycji — i skupić się na obrazie, a nie na szczegółach technicznych.
wbudowany stabilizator obrazu Optical SteadyShot kompensuje drgania aparatu przy fotografowaniu z ręki i uniemożliwia zamazaniu obrazu. Ułatwia robienie ostrych, wyraźnych zdjęć nocą lub w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Nie ma więc potrzeby powiększania czułości ISO i ryzykowania nadmiernego poziomu szumu.
Soczewki asferyczne pozwalają wytwarzać mniejsze, ergonomiczniejsze obiektywy o niepogorszonych właściwościach optycznych. Ten model zawiera pięć soczewek asferycznych (w tym jedną AA — zaawansowaną asferyczną), a także trzy soczewki ze szkła ED (o nad wyraz małej dyspersji). Nieprzeciętnie odwzorowuje obraz — bez masywnej konstrukcji, jaką w głównej mierze charakteryzują się podobne obiektywy do lustrzanek.
bezusterkowe działanie w rozmaitych, choćby nieprzystępnych warunkach to zasługa konstrukcji, która zapobiega przedostawaniu się kurzu i wilgoci do wnętrza obiektywu.
SPECYFIKACJA
cechy obiektywu