Wokalistka i kompozytorka Katarzyna Lampert, która opracowywała także śpiewane na płycie psalmy, przyznała że muzyka, jaka powstała do biblijnych tekstów, jest różna pod względem stylistycznym. „To także wynika z naszych fascynacji muzycznych.
Pod względem gatunkowym ciężko tę muzyka jednoznacznie określić. Pewnie najbliżej jest jej do szeroko pojętego popu. Lecz jest tu także miejsce na soul czy rock" - wyjaśnia artystka. Pianistka, kompozytorka i aranżerka Dorota Zaziąbło akcentuje, iż pomysł zaśpiewania psalmów narodził się spontanicznie.
„W tamtym czasie, cztery lata temu, nie był to lubiany temat. To było jeszcze przed wejściem na rynek przeróżnych produkcji muzycznych z psalmami. Od razu zaczęliśmy się zastanawiać nad muzyką, która byłaby odpowiednim nośnikiem wybranych przez nas psalmów.
Od początku było dla nas jasne, iż będzie to muzyka rozrywkowa" - dodaje absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Paweł Kurz, gitarzysta z bielskiego zespołu Anti Babilon System zauważa, iż psalmy są językiem, w którym człowiek współczesny może wyrażać swą wiarę, a sam osobiście, jak przyznaje, jest szczególnie związany z modlitwą brewiarzową.
„Alijah" po hebrajsku oznacza „wznosić się". Słowo ma opisywać stan najgłębszego pragnienia człowieka, żeby wznieść swe serce jako dziękczynienie i uwielbienie ku Trójjedynemu Bogu i Jego Sercu.
Na krążku znalazły się kombinacje Doroty Zaziąbło, Katarzyny Lampert, s.Rity Hilbrycht a także pomysły muzyczne Pawła Kurza, Jakuba Kwaśniaka, Jacka Polczyka na bazie których powstało kilka psalmów. W nagraniach gościnnie pojawia się kwintet smyczkowy i kilku innych zaproszonych muzyków.
Tracklista: 1. Magnificat 2. Psalm 139 3. Psalm 77 4. Psalm 22 5. Psalm 40 6. Psalm 9 7. Psalm 117 8. Psalm 34 9. Psalm 102 10. Psalm 30 11. Psalm 37 12. Benedictus