Design Poul Henningsen dla Louis Poulsen. Concept żeby uczcić 120. Urodziny Poula Henningsena 9 września 2014 roku, Louis Poulsen wprowadził na rynek nowy artykuł - Lampę Wiszącą PH 3½-3. Lampa Wisząca PH 3½-3 została opracowana na podstawie oryginalnych rysunków Poula Henningsena z późnych lat 20-tych i wczesnych 30-tych, wykorzystując jego korzystnie znany system trzech kloszy jako punkt wyjścia.
Lampa stworzona jest z metalowych kloszy w kolorach zielonym, żółtym, czerwonym i białym. Mocowanie jest jedwabiście matowe, brązowe z miedzianym wykończeniem. Wszystkie odcienie pochodzą z uniwersum odcieni Poula Henningsena.
I tak jak on sam, lampy są kolorowe! Dodatkowym detalem jest to, iż wszystkie klosze posiadają białą, lakierowaną, zawiniętą krawędź, która pomaga podkreślić należycie znany profil lampy z trzema kloszami. Tworzy to piękną optyczną symetrię.
Klosze są tłoczone w fabryce Louis Poulsen w Vejen, Denamrk. Proces ten jest przeprowadzany poprzez własne prasy Louis Poulsen - nie każdy może stworzyć arcydzieło. Ale projekt ma ponad 80 lat, lampa jest równocześnie innowacyjna i klasyczna, dzięki temu poprawnie pasuje do szerokiej gamy wnętrz.
Jest uważana za uroczą, rustykalną, poręczną i bezpretensjonalną lampę. Jest jednak czymś pokaźnie więcej. Lampa Wisząca PH 3½-3 to kawałek historii duńskiego designu w branży oświetleniowej. Zapewnia spektakularne, użyteczne i dekoratywne światło i nadaje każdemu wnętrzu dopełniającego charakteru, zarówno gdy jest włączona, jak i wyłączona.
efektownie pokazuje się równocześnie samodzielnie, jak i w grupie. Design Poula Henningsena jest nieśmiertelny. Nie tak dawno dziennikarz posunął się choćby do nazwania jego projektu nieśmiertelnym! Niezależnie od tego, czujemy się pewnie obiecując, iż Lampa Wisząca PH 3½-3 zainspiruje niemało wystrojów - choćby za 10, 20 czy 30 lat.
Poul Henningsen został nazwany Artystą Światła, a jego odpowiedź na to brzmiała: "Jeśli stwarzasz sztukę, jesteś artystą - prawidłowym albo złym. A oświetlenie pokoju jest sztuką!" Jego lampy są aktualnie sprzedawane na całym świecie w dużych ilościach - "sztuka lamp" czy nie!