Alice to obfita linia, w której skład wchodzą lampy wiszące, sufitowe, stołowe oraz podłogowe. Wszystkie doszlifowane w odcieniu czarnym, białym, szarym, brązowym i kawowym. Próżno szukać etymologii Alice, gdyż nazwa ta dotyczy wielu postaci fikcyjnych, rzeczywistych, czy utworów muzycznych.
Znając jednak zamiłowanie Projektantów Nowodvorskiego do nazywania swoich lamp po różnych miastach świata, można przypuszczać, że Alice wzięła swą nazwę od metropolii w Republice Południowej Afryki, z Prowincji Przylądkowej Wschodniej.
Czy tak jest rzeczywiście, należałoby jednak zapytać samego Konstruktora. Kolekcja Alice swą popularność zawdzięcza z pozoru prostym kształtom, w nad wyraz korzystnym jakościowo wykończeniu. Cechą wspólną każdej lampy z serii jest materiałowy, otwarty u góry i na dole, abażur na bazie okręgu, w którym przewidziano miejsce na jedną żarówkę.
Porada od Projektantki Materiałowy abażur najlepiej czyścić delikatnie wilgotną ściereczką. Dzięki temu z łatwością pozbędziesz się kurzu i nie uszkodzisz tkaniny. Obserwując lampy Alice, odnosimy wrażenie, iż nie można z nich już nic więcej odjąć.
Zupełnie tak, jakby zaprojektowano je według mantry Steve Jobsa Mniej znaczy więcej... Być może właśnie ten minimalizm, połączony z postępowym stylem stanowią o takiej popularności serii. Ciekawa wydaje się być swoboda aranżacji lamp.
Alice można stosować właściwie w każdym pomieszczeniu i mowa tutaj o różnych wariantach opraw, wiszącej, podłogowej czy sufitowej. Oprawy idealnie sprawdzą się w biurze, pokoju dziennym, kuchni, sypialni, czy nawet na wystawie w luksusowym salonie.
Lampa wisząca Alice, o średnicy abażura 47 cm, to obszerna wersja, nazywana Dużą Alice. W linii znajduje się jeszcze oprawka z mniejszym o 10 cm kloszem - mała Alice. Lampę można stosować jako główny punkt oświetleniowy w salonie lub sypialni, też ona jako oświetlenie stołu albo blatu.
w przypadku pokaźniejszej powierzchni, Alice można jednoczyć w party i montować po dwie oprawy obok siebie.