Obiekt oświetleniowy w stylu Bauhaus: Lampa sześcienna W Bauhausie, słynnej pracowni projektantów i architektów, w latach dwudziestych XX wieku ukuto termin "Nowa Obiektywność". Odnosi się to do przedmiotów o klarownych formach i ponadczasowym wzornictwie.
W tę tradycję wpisuje się obiekt oświetleniowy Cubelight projektanta Mathiasa Schifferdeckera z 2012 r. Lampa stołowa składa się w sumie z 18 szklanych sześcianów, które z kolei można złożyć w wielki sześcian i ułożyć indywidualnie.
Kostki szklane zostały produkowane ręcznie, z wykorzystaniem szlifów fasetowych i krawędziowych. Po włączeniu zintegrowanego oświetlenia LED powstają różne refleksy świetlne. Oprawa jest dostarczana z 18 szklanymi kostkami: 14 klarownych i po jednej kolorowej kostce w odcieniu niebieskim, czerwonym, żółtym i zielonym.
Z tyłu podstawy znajduje się ściemniacz umożliwiający dowolną regulację jasności. Lampę Cubelight można opcjonalnie rozbudować o uzupełniające szklane kostki, szklane pryzmaty (dopełniające efekty odbicia), a także szklaną kulę lustrzaną (przekierowanie światła) w różnorodnych, indywidualnie definiowanych kompilacjach kolorystycznych.
Aby sprawdzić jakość, każda oprawa otrzymała kolejny numer i została oznaczona pieczęcią TECNOLUMEN. Firma TECNOLUMEN - program z sercem producent TECNOLUMEN kompletnie jest oparte na stylu Bauhaus: lampa stołowa Wagenfeld była jej pierwszym produktem w 1979 roku.
Oprócz modeli Wilhelma Wagenfelda producent TECNOLUMEN włącza do swojego programu na dodatek inne klasyki wzornictwa Bauhausu, od Marianne Brandt po projekty innych projektantów, takich jak Walter Schnepel. Art Deco i De Stijl jeszcze kształtują program tego producenta.