OLEJ DO DREWNA producenta DREWNOCHRON.
- wzmacnia strukturę i uniemożliwia rozsychaniu;
- niepodatny na działanie czynników atmosferycznych;
- pozwala na oddychanie drewna;
- nie łuszczy się;
- nieskomplikowany w aplikacji.
Olej do drewna na bazie wysokojakościowych olejów naturalnych, z dużą zawartością oleju tungowego. Asygnowany jest do malowania drewna krajowego i egzotycznego, celem zabezpieczenia przed działaniem czynników atmosferycznych i uzyskania szlachetnego efektu dekoracyjnego.
Przygotowanie podłoża:
Podłoże wyrównaj, przeszlifuj, odpyl, odtłuść rozcieńczalnikiem. Z powierzchni uprzednio malowanych usuń złuszczenia, przeszlifuj i odpyl. Powierzchnia powinna być czysta i sucha. Zewnętrzne elementy drewniane (uprzednio niemalowane) najpierw zabezpiecz DREWNOCHRONEM IMPREGNATEM GRUNT R.
Olejowanie:
Przed i podczas malowania Olej dokładnie mieszaj. Preparat nakładaj dwukrotnie za pomocą pędzla. Po 15-20 minutach usuń nadmiar przy pomocy bawełnianej szmatki przecierając drewno wzdłuż słojów. Po przetarciu powierzchnia powinna być jednorodna, gładka i bez tłustych plam. We wnętrzu pomieszczeń, np. W trakcie olejowania boazerii, mebli zaleca sie położenie pierwszej warstwy Oleju bezbarwnego, rozcieńczonego dodatkiem max. 350 ml rozcieńczalnika EKO – 1 na 1 litr Oleju. Po 15-20 minutach usuń nadmiar produktu a następnie, po wyschnięciu, nakładaj kolejna warstwę Oleju producenta Drewnochron w dowolnym kolorze.
dopełniające informacje:
DREWNOCHRON IMPREGNAT GRUNT R wyrównuje absorpcyjność podłoża, dzięki temu wznosi sie estetyka wymalowania. Wyrób przechowuj w opakowaniach szczelnie zamkniętych Temperatura w trakcie malowania i schnięcia powinna wynosić od +5 do +25°C. Niska temperatura i wysoka wilgotność powietrza wydłużają czas schnięcia powłoki. Przy malowaniu drewna zażywiczonego czas schnięcia ulega wydłużeniu. Wilgotność olejowanego drewna nie powinna być obszerniejsza niż 20%. Po zakończeniu malowania narzędzia umyj rozcieńczalnikiem. Szmatkę przed wyrzuceniem wysusz i zamocz w wodzie, aby uniknąć samozapłonu. W czasie prac malarskich i po ich zakończeniu wnętrza przed wykorzystywaniem wywietrz do zaniku standardowego zapachu. Broni przed promieniowaniem UV:
1. Dla olejów kolorowych,
2. Pod warunkiem dobrej renowacji drewna W celu zachowania estetycznego wygładu powłoki i zapewnienia stosownej ochrony drewna należy przeprowadzić renowacje, co najmniej raz w roku. Słuszne jest przeprowadzenie dwóch renowacji w ciągu roku, tzn. Przed sezonem – wiosna, i po sezonie – jesienią, impregnacja na zimę.
a. W tym celu powierzchnie należy dokładnie umyć i skrupulatnie wysuszyć (renowacje należy przeprowadzić w ciepły i suchy dzień). Mycie można wykonać przy pomocy szczotki ryżowej oraz myjki ciśnieniowej.
b. Wszelkie plamy i zabrudzenia, których nie udało sie zmyć pousuwać drobnoziarnistym papierem ściernym
c. Następnie nałożyć 1-2 warstwy oleju wg wskazówek na etykiecie.
d. Podczas renowacji olej nakładać na całą wcześniej olejowaną powierzchnię.