Czym jest Trening słuchowy Magdaleny Krawczun 3?
Trening słuchowy Magdaleny Krawczun 3 to komplet – książka i płyta CD, który pokazuje autorski program wspomagania rozwoju i odreagowania stresu u dzieci. Płyta jest zestawem melodii, dźwięków, odgłosów dźwiękonaśladowczych, piosenek, a także ich wersji instrumentalnych, które nakłaniają do uważnego słuchania i aktywności. Książka to instruktaż, w którym Autorka opisuje, jak korzystać z proponowanych utworów. Są tam dodatkowo fotografie, które pomogą szybko zorientować się, jaką treść posiadają przekazać proponowane utwory. Autorka wskazuje tam również korzyści z przedstawionych aktywności i podaje przykładowy scenariusz zajęć.
Do kogo skierowany jest Trening słuchowy Magdaleny Krawczun 3?
Trening słuchowy Magdaleny Krawczun 3 kierowany jest do:
Rekomendacje
Trening słuchowy Magdaleny Krawczun 3 to niebanalna propozycja dla logopedów, terapeutów, opiekunów w żłobkach, nauczycieli wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, instruktorów zajęć muzyczno-ruchowych i rodziców. Książka składa się z części teoretycznej i poręcznej. Kontynuacja wydanych wcześniej Trening słuchowy Magdaleny Krawczun i Trening słuchowy Magdaleny Krawczun 2. W części teoretycznej autorka przekonuje o potrzebie wspólnych zajęć umuzykalniających, zajęć integrujących, ruchowych, choreoterapii. Część praktyczna to przykładowe aktywności wspomagające rozwój i odreagowywanie stresu. Wzbogacona jest licznymi ilustracjami, które posiadają pomóc dziecku i zainspirować terapeutę. Do książki dołączona jest płyta z dźwiękami i liniami melodycznymi do ćwiczeń.
Pomoc przeznaczona jest dla dzieci w przedziale 2–5 lat. Może być użytkowana w grupowej terapii,też niezwykle prawidłowo spełni oczekiwania w trakcie terapii indywidualnej z dzieckiem.
Ćwiczenia z książki pozwalają rozwijać pamięć symultaniczną, pamięć sekwencyjną oraz pamięć selektywną. Dziecko czerpie korzyści nie tylko ze wspólnej zabawy z terapeutą,w głównej mierze rozwija pamięć słuchową. Dodatkowym atutem książki jest fakt, że melodie i piosenki oparte są na prostych dźwiękach i cudownie przenoszą prowadzącego do świata dziecka. Pozycja godna polecenia dla każdej osoby, rodzica, terapeuty, który przez zabawę chce stymulować rozwój społeczny, emocjonalny i poznawczy dziecka, a także wspomagać profilaktykę i terapię logopedyczną. Zaproponowane ćwiczenia mogą być znakomitą formą aktywnego spędzania czasu z dzieckiem.
Agnieszka Dechnik
Fundacja Profesora Skarżyńskiego SŁYSZĘ