Czy nazizm, komunizm i faszyzm są przyrodnim rodzeństwem liberalizmu?
Czy korzenie XX-wiecznych obozów zagłady można wyprowadzać z francuskiej przełomowej Wandei?
Kto upomni się o ofiary rewolucji i religijnych prześladowań, wyciągnie na światło dzienne pudrowaną prawdę o ich katach i zbrodniczych ideologiach?
Panorama historii nieznanej i skazanej na niepamięć politycznej poprawności: prześladowania Kościoła w Europie: od reformacji, przez rewolucję francuską i XIX–wieczny liberalizm po faszyzm, nazizm i komunizm.
Ucisk i męczeństwo chrześcijan w krajach islamskich w XX wieku i naszym stuleciu.
Karty kroniki Kościoła, które próbuje się dziś przemilczeć albo obłudnie tłumaczyć ceną postępu.
W podręcznikach i encyklopediach mało odnajdziemy wzmianek o oporze angielskiego ludu i duchowieństwa wobec narzuconej "reformy Kościoła" w XVI wieku, o bohaterstwie wandejskich czy belgijskich chłopów, którzy bronili chrześcijaństwa przeciw barbarzyństwu rewolucjonistów francuskich w XVIII. A także o ofiarach bezwzględnej walki, jaką z Kościołem toczył liberalizm i totalitaryzmy, w Niemczech, we Włoszech, Rosji, Hiszpanii, Meksyku...
2000 lat nienawiści do Jezusa i Kościoła. 2000 lat odwagi, poświęcenia i świadectwa
Grzegorz Kucharczyk (ur. 1969) doc. Dr hab., Kierownik Pracowni Historii Niemiec i Stosunków Polsko-Niemieckich IH PAN w Poznaniu. Autor kilkudziesięciu prac naukowych, w tym książek: Niemcy i racja stanu. Myśl polityczna Jacquesa Bainvillea, Kielknią i cyrklem. Laicyzacja Francji w latach 1871-1914, Pierwszy holocaust XX wieku, Ostatni cesarz. Współautor linii podręczników do gimnazjum oraz śladowej historii pokaźnej Polski i minimalnej historii polskiej myśli politycznej.