seria: produktywni Święci
Do rodziny skutecznych Świętych? dołącza św. Kinga (1234-1292), królewna węgierska, księżna krakowska i sandomierska, żona Bolesława Wstydliwego, po śmierci męża? klaryska. Księżna Kinga miała stanowczy wpływ na rozwój górnictwa solnego w Bochni i Wieliczce. Dzięki niej powstało w Polsce sporo kościołów i klasztorów, m.in. W Bochni, Nowym Korczynie i Starym Sączu, które stały się nie tylko ośrodkami kultu, ale wspierały rozwój kraju i kultury polskiej. Kinga aktywnie uczestniczyła w życiu politycznym i gospodarczym naszego kraju. To ona wspierała finansowo rozwój Krakowa, który w 1257 r. Lokowano na prawie magdeburskim. Bolesław Wstydliwy w czasie swych rządów dokonał lokacji aż 23 miast, a wielka ich część powstała za namową jego małżonki. Kinga wspomagała rozwój handlu i rzemiosła, wprowadzała także gospodarkę czynszową w latyfundiach. Wspierała finansowo duchowieństwo w Polsce, zakładała szpitale, opiekowała się kobietami spodziewającymi się potomstwa, chorymi i najbiedniejszymi, organizowała im nawet pogrzeby na własny koszt. Szczególną opieką otaczała na dodatek wdowy i sieroty. Jej mottem życiowym były słowa: Wszystko dla Boga i bliźnich?.
Czczona jako patronka Królestwa Polskiego i Litwy, diecezji tarnowskiej, samorządowców i górników solnych. Opiekunka kobiet spodziewających się potomstwa, wdów, sierot i chorych, którym pomagała za życia z wielkim oddaniem.
W książeczce w sprawni Święci? konwencjonalnie? znajdziemy szczegółową historię życia św. Kingi, poznamy, jak rozwijał się jej kult, jak jest przedstawiana i jakie są jej właściwości.
wyjątkowo ważną częścią tej kolekcji są modlitwy za przyczyną potężnego świętego, ułatwiające osobistą z nim relację i dotarcie do Boga. W prezentowanej książeczce znajdziemy nowennę, hymn, a także trzy litanie do św. Kingi, a także niemało innych modlitw, m.in. O odpuszczenie grzechów czy o święte życie. Wszystkie książki z kolekcji posiadają nihil obstat władz duchownych.