linia: wydajni Święci
Bernadeta Soubirous (1844-1879) przyszła na świat w Lourdes, miasteczku położonym u podnóży Pirenejów w ubogiej rodzinie młynarza. Była dzieckiem wątłym. Na dodatek warunki, w jakich żyła, sprzyjały częstym infekcjom. W wieku 6 lat podupadła na zdrowiu. Wkrótce zachorowała na astmę, a niedługo potem pojawiły się u niej objawy rozwijającej się gruźlicy. Dziewczynka miała proste usposobienie, była pogodna i odważna. Lubiła modlitwę na różańcu. Wydarzenie, które całkowicie naznaczyło jej życie, miało miejsce 11 lutego 1858 r. Tego dnia Bernadeta wraz z dwoma dziewczętami udała się, aby zbierać chrust na opał nad rzeką Gave. Nagle w Grocie Massabielskiej ujrzała jasność, a po chwili dostrzegła świetlaną postać Pani ubranej w białą suknię i przepasaną niebieskim pasem. Objawienia trwały do 16 lipca 1858 r. W sumie było ich aż 18. Wieści o wydarzeniach z groty momentalnie rozeszły się nie tylko po Lourdes, ale i po całej Francji. Bernadeta, zmęczona ciągłym rozgłosem i zainteresowaniem wokół swej osoby, zapragnęła oddać się służbie Bogu. Wstąpiła do zakonu w wieku 22 lat. W klasztorze nie miała łatwego życia. Nie cieszyła się specjalnymi względami u matki przełożonej, która nie była w stanie znieść faktu, iż Matka Boża objawiła się zwykłej prostaczce, űmizernej chłopce?, jak ją zwykła nazywać. Dodatkowym krzyżem był dla niej jej stan zdrowia, który ciągle się pogarszał. Miała wszelkie objawy gruźlicy płuc. Zmarła, mając zaledwie 35 lat.
Święta przez swoją prostotę i oddanie przywiodła tysiące osób do wiary, nawrócenia i pokuty. Czczona jest jako patronka nawrócenia, pojednania, praktyk pokutnych i wynagradzających, orędowniczka ludzi prostych, nieśmiałych, zalęknionych. Klasycznie w książeczce wynajdziemy szczegółową historię życia św. Bernadety i objawień i poznamy, jak rozwijał się jej kult.
bardzo ważną częścią tej kolekcji są modlitwy za przyczyną solidnego świętego, upraszczające osobistą z nim relację i dotarcie do Boga. W prezentowanej książeczce odnajdziemy modlitwy św. Bernadety, np. Modlitwę biednej żebraczki do Jezusa, i poprzez jej wstawiennictwo, m.in. Dwa rodzaje nowenny i litanię.
Wszystkie książki z linii posiadają nihil obstat władz duchownych.