Płynęliśmy z Wenecji do Neapolu, gdy kurs nasz przecięły tureckie okręty. Było nas wszelkiego trzy statki, za to ilość wyłaniających się z mgły ich galer wydawała się nieskończona
XVII wiek. Młody Wenecjanin, schwytany przez piratów i sprzedany na targu niewolników, trafia pod dach stambulskiego uczonego. Szybko okazuje się, że zdumiewająco podobni fizycznie, pan i niewolnik posiadają także wspólne pasje i zainteresowania. Na prośbę Hodży, przekonanego o wyższości europejskiego wykształcenia, Wenecjanin opowiada mu o zachodniej sztuce, nauce i technologii. Role mistrza i ucznia nieraz się jednak odwrócą, a wiedza obu zostanie użyta poprzez sułtana w trakcie wojny z Polską. Otrzymają zlecenie zbudowania fantastycznej machiny wojennej...
Ujmująca historycznym kolorytem i zręcznie wykorzystująca motyw sobowtóra opowieść o konfrontacji człowieka Wschodu z człowiekiem Zachodu. Spośród wszystkich książek Orhana Pamuka najbliższa Nazywam się Czerwień.
Pamuk potrafi opowiadać ze swadą równą Szeherezadzie. ( ) To kusząco przebiegła książka ( ) Jedna z tych nielicznych powieści, które otwierają drzwi do odrębnego, samowystarczalnego świata uchwyconego z unikatowym mistrzostwem.
Jay Parini, „The New York Times"
O autorze
Orhan Pamuk (ur. 1952) – najwybitniejszy współczesny pisarz turecki, laureat literackiej Nagrody Nobla. Do tej pory nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazało się pięć jego książek: Śnieg, Nazywam się Czerwień, nowe życie, Stambuł. Wspomnienia i miasto i Dom ciszy. W 2010 roku ukaże się najnowsza powieść: Muzeum niewinności.
Tytuł oryginału: Beyaz Kale
ISBN: 9788308043745
Kod paskowy: 9788308043745
Autorzy: Pamuk Orhan
Tłumaczenie: Akbike-Sulimowicz Anna
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 20385
Miejscowość: Kraków
ilość stron: 224
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 14.4x20.5cm
Głębokość (mm): 17
Waga: 0.26
Język oryginału: turecki
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka