Auris Na jakim motywie można oprzeć serię kryminalną? Czytelnikom znane są takie postacie jak charyzmatyczna prawniczka, były komisarz z problemami czy behawiorysta. Sebastian Fitzek, a także Vincent Kliesch korzystają jednak z motywu niezrównanego dotąd w żadnej serii kryminalnej.
Dzięki książce „Auris" poznasz świat fonetyki sądowej. Początek linii kryminalnej Bohaterką powieści kryminalnej „Auris" jest Jula Ansorge, która spędza wakacje w towarzystwie brata w Buenos Aires.
momentalnie dowiesz się, że bajkowe wczasy skończą się dla niej tragicznie i na zawsze zmienią życie kobiety. Zostaje ona brutalnie pobita i zgwałcona. Odniesione urazy nie znikną ekspresowo – psychika kobiety ucierpiała, a środki przeciwbólowe staną się dla niej codziennością.
Przenieś się w czasie o dwa lata do przodu od tych wydarzeń i zobacz, jak żyje Jula Ansorge. Kobieta jest prezenterką radiową i w ramach oswajania traumy, której doświadczyła, prowadzi podcast na temat zbrodni.
Specjalizuje się w rehabilitacji niesłusznie skazanych. W toku swojej pracy zawodowej trafia na sprawę znanego fonetyka sądowego – Matthiasa Hegla. Jaką rolę odegra on w jej życiu? Mroczna przeszłość Hegla Fonetyk sądowy obdarzony jest słuchem absolutnym.
Co to oznacza? Dowiesz się tego z książki „Auris". Matthias Hegel jest poza tym postacią złożoną. Okaże się, iż on sam przyzna się do brutalnego zabójstwa kobiety. Jula mu nie uwierzy i będzie chciała za wszelką cenę odkryć prawdę.
Spróbuj wraz z nią sprawdzać poszlaki, zbierać ślady i drążyć temat. Uważaj! Na kobietę czyha mnóstwo niebezpieczeństw!