Rodzice dzieci, które nauczyły się momentalnie czytać dzięki elementarzom z kolekcji Czytamy metodą sylabową Wydawnictwa GREG (Elementarz - czytamy metodą sylabową, Mój pierwszy elementarz - czytamy metodą sylabową), poszukują książek, na których mali czytelnicy mogliby doskonalić dopiero co zdobytą umiejętność.
To ważny dobór, ponieważ na tym etapie książka powinna stanowić nie tylko materiał do ćwiczeń czytania, ale także solidną zachętę do wejścia w świat literatury dziecięcej. Czytanki metodą sylabową zawierają opracowane optymalnie do wieku przedszkolnego i wczesnoszkolnego teksty klasycznych baśni Hansa Christiana Andersena, Jakuba i Wilhelma Grimmów i Charlesa Perraulta dedykowane do samodzielnego czytania poprzez dziecko.
Kopciuszek, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, Czerwony Kapturek, Księżniczka na ziarnku grochu, Lampa Aladyna, nowe szaty cesarza, Dzielny ołowiany żołnierzyk, O rybaku i złotej rybce, Złotowłosa i trzy niedźwiedzie, Jaś i Małgosia - każde z tych opowiadań przedstawione jest na kilku stronach, dużą, wyraźną i nakłaniającą do czytania czcionką z podziałem na sylaby zaznaczone naprzemiennie dwoma kolorami - czarnym i czerwonym.
Każdą baśń rozpoczyna błyskotliwa i sugestywna ilustracja i każda baśń ma swój kolor, dyskretnie zaznaczony w nienarzucających się motywach graficznych. To pobudza wyobraźnię dziecka i pomaga mu prosto i momentalnie zidentyfikować swoją ulubioną bajkę.
Na końcu każdej baśni dziecko odszuka pytania do przeczytanej historii, które z jednej strony skłonią je do zastanowienia się nad treścią, a z drugiej - mogą stanowić podstawę czy inspirację do niebanalnej rozmowy z rodzicami, dziadkami lub starszym rodzeństwem.
(Któż nie zna tych postaci i wątków?). Natomiast rodzic czy nauczyciel może skorzystać z gotowych pytań, aby sprawdzić, czy dziecko rozumie, co czyta. Pytania posiadają różnorodny stopień trudności, np. Czym żywiła się Śnieżka w lesie? Opisz, jak wyglądał domek Baby Jagi.
Dlaczego leśniczy polował na wilka? zaimplementowana w Czytankach metoda sylabowa sprawdzi się zarówno u tych dzieci, które uczyły się nią czytać, jak i tych, które rozpoczęły swoją przygodę z czytelnictwem przy pomocy innych metod.
Prostota i intuicyjność czytania sylabami sprawdzi się także - a może głównie - u dzieci z różnymi trudnościami edukacyjnymi w tym obszarze. Czytając sylabami, dziecko nie musi mozolnie literować czy głoskować całego wyrazu, ale wykorzystując naturalny rytm języka, dzieli wyraz na sylaby, łącząc je płynnie w całe słowa.
dzięki czemu bardziej skupia się nie na tym, jak czyta, lecz na tym, co czyta. Czytanki metodą sylabową mają 88 stron w formacie A4. Matowy papier we wnętrzu jest bardzo przychylny dla oczu. Książka przystępna jest w oprawie miękkiej albo twardej.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.