piękna opowieść, ładne wydanie. Bajkowa opowieść, której autorem jest E.T.A. Hoffmann, należy do klasyki światowej literatury. Stała się inspiracją dla wielu twórców, jak choćby Piotr Czajkowski, który na podstawie francuskojęzycznej wersji utworu (autorstwa samego Aleksandra Dumasa!) napisał rewelacyjny balet.
Wydawnictwo Olesiejuk oferuje wysmakowane wydanie „Dziadka do Orzechów": w oprawie graficznej wytworzonej przez nad wyraz utalentowaną polską ilustratorkę Agnieszkę Jatkowską. Barwne ornamenty, nasycone kolorami obrazy i efektownie skomponowane sceny zachwycą każdego, kto weźmie do ręki tę nieszablonową pozycję.
Nie sposób streścić tę zadziwiającą historię, która inicjuje się w pewną Wigilię. Fred i Klara nie mogą się doczekać świątecznych prezentów od sędziego Droselmajera. Jednym z nich okazuje się brzydki Dziadek do Orzechów.
Figurka przypada jednak do gustu drobnej Klarze. Od tego momentu zaczynają się dziać niezwykłe rzeczy… Poznajemy nieodgadnionego Króla Myszy, a sędzia Droselmajer opowiada wciągającą historię o Pirlipacie, Mysibabie i zręcznym zegarmistrzu.
Co z tego wyniknie? koniecznie sięgnijcie po wersję „Dziadka do Orzechów" zaproponowaną poprzez Wydawnictwo Olesiejuk, żeby poznać – albo przypomnieć sobie – tę niezwykłą opowieść. Jej świąteczny klimat wyśmienicie się sprawdzi w okresie okołoświątecznym.
„Ilustrowana klasyka" – unikatowe wydania znanych utworów „Dziadek do Orzechów" to kolejny tytuł Wydawnictwa Olesiejuk proponowany w serii „Ilustrowana klasyka". W serii tej dzieła należące do kanonu światowej albo polskiej literatury zyskują nową, specyficzną szatę graficzną tworzoną przez młodych, utalentowanych twórców.
Do tej pory w tej kolekcji ukazy się pomiędzy innymi książki z linii „Ania z Zielonego Wzgórza" z ilustracjami Any Garcii, „Opowieść wigilijna" Karola Dickensa i „Baśnie braci Grimm" (z grafikami tej samej ilustratorki), „Klechdy sezamowe" z ilustracjami Marii Brzozowskiej, „Złoty kluczyk" i „Pinokio" (ilustracje kolejno: Ewa Poklewska-Koziełło.
Maria Neradova), „Serce" Amicisa (zilustrowane przez Julię Sarapatę de Carvalho, „Księga dżungli" (Maja Barska), „W pustyni i w puszczy" (Lila Serafin), „Cudaczek-Wyśmiewaczek (Aleksandra Gołębiewka) czy „Folwark zwierzęcy" (zilustrowany poprzez Aleksandrę Michalską-Szwagierczak).
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.