W pewien wiosenny, deszczowy dzień Daria szczególnie się nudziła. Do czasu aż obok jej domu nie przejeżdżała kolumna niezwykłych, kolorowych pojazdów należących do Cyrku pana Hanumana. Okazało się, iż cyrkowcy zgubili niezwykłą, magiczną walizkę, która kompletnie odmieniła ponury dzień Darii.
Książka Walizka mężczyzny Hanumana autorstwa Rafała Witka została zilustrowana przez Emilię Dziubak.
Na poziomie 2 kolekcji Czytam sobie wyszukasz też między innymi: Złota panna. Legenda o Złotej Kaczce. Czytam sobie, wielki bal, Futuropolis - miasto jutra i Troja. Historia upadku miasta".
Czytam sobie to kompleksowy program do nauki samodzielnego czytania dedykowany dla dzieci w wieku 5-7 lat, zgodny z zaleceniami metodyków i wytwarzany przy współpracy z wybitnymi polskimi autorami i ilustratorami. Pokaźne litery i czytelna czcionka usprawniają cykl nauki a niebanalne historie i atrakcyjne ilustracje powodują, iż czas spędzony na czytaniu będzie także nieprzeciętną zabawą. Książki z linii Czytam sobie mogą być używane w domu, szkole albo bibliotece. Nieodłączonym elementem każdej książeczki są naklejki i dyplom, które wzmacniają w dziecku poczucie sukcesu.
Składam słowa, czyli poziom 1, to rewelacyjny początek nauki czytania. W tekście występuje 150-200 wyrazów i 23 podstawowe głoski. Zdania są proste i niedługie. Z boku każdej strony zamieszczone są wyrazy w ramkach, które służą do ćwiczenia głoskowania. Tekst umieszczony jest u dołu strony, co usprawnia minimalnemu czytelnikowi wodzenie paluszkiem po poszczególnych literach i słowach.
Składam zdania, czyli poziom 2, to poziom do nauki czytania sylabami. W tekście występuje 800-900 wyrazów, 23 podstawowe głoski, a także h. Zdania w tekście są dłuższe, występuje tu więcej dialogów. Z boku każdej strony zamieszczone są wyrazy w ramkach, które pomagają w ćwiczeniu sylabizowania.
Połykam strony, czyli poziom 3, to historie zawierające 2500-2800 wyrazów. Na tym poziomie użyte są już wszystkie głoski. Zdania są bardziej złożone a na końcu książki znajduje się alfabetyczny słownik trudniejszych wyrazów. Obrazki są czarno-białe i występuje wyraźna przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami, co daje dziecku poczucie obcowania z prawdziwą książką.