Bajka JAK BOCIAN KLEKOT NAUCZAŁ ZWIERZĘTA POZNAWANIA ŚWIATA I GOEGRAFII autorstwa Lecha Tkaczyka została napisana z myślą o niebanalnych świata, ceniących zdobywać świeże umiejętności i kochających przygody maluchach. Z tej bajki dziecko zdobędzie podstawową wiedzę o wielu krajach i kontynentach. Dowie się też jakie zwierzęta mieszkają na danym kontynencie i jakie mają zwyczaje oraz jak i dlaczego warto się uczyć. Dziecko pozna również bliżej mądrego bociana Klekota i grupę zwierząt, jego przyjaciół. Starczy sięgnąć po odpowiednią lekturę. Książeczka jest napisana rymowanym, prosto przyswajalnym przez dzieci konwencjonalnym wierszem i atrakcyjnie udekorowana ilustracjami Tomasza Laskowskiego.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, Wydawnictwo ASTRUM przygotowało kolekcję książek dla dzieci „Gdyby zwierzęta umiały mówić". Każda z książeczek posiada atrakcyjną, ślicznie ilustrowaną bajkę poświęconą odrębnemu zagadnieniu. Ich autor, Lech Tkaczyk, w sposób prosty, żywy i zabawny uczy dzieci, jak dobierać przyjaciół, dlaczego zawsze należy mówić prawdę i słuchać rodziców, a także kochać zwierzęta i szanować przyrodę.
Każda książka autorstwa Lecha Tkaczyka ma dodaną płytę audio CD ze słuchowiskiem i muzycznymi materiałami edukacyjnymi. Słuchowisko, to teatr wyobraźni i dziecko będzie miało okazję poznać dźwięki ptaków, a także zróżnicowanych zwierząt żyjących na łące i w lesie. Z całą pewnością warto sięgnąć po tę bajkę ze słuchowiskiem audio CD na płycie.
O Autorze:
Lech Tkaczyk - ur. W 1956 roku absolwent Wydziału technologii Żywności Akademii Rolniczej we Wrocławiu i Międzynarodowych Studiów Doktoranckich na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. W 1990 r. Wraz z żoną, Jolantą Tkaczyk, absolwentką na Wychowania Przedszkolnego na Uniwersytecie Wrocławskim, także absolwentką Międzynarodowych Studiów Doktoranckich na Akademii Ekonomicznej, założyli Wydawnictwo Astrum z siedzibą we Wrocławiu.
obecnie Wydawnictwo Astrum jest jednym z większych wydawnictw książek dla dzieci, elitarnych książek prezentowych, albumów malarskich, konwencjonalnej literatury, książek poetyckich, książek z dziedziny zdrowego żywienia, ezoteryki, także szeroko pojętego komunikowania międzyludzkiego, także multimediów - słuchowisk i audiobooków dla dzieci i dorosłych, w tym materiałów do nauki języków.
Lech Tkaczyk jako dietetyk żywieniowiec pasjonuje się ziołami i przyprawami w kuchni. Jest autorem książek z dziedziny żywienia, w tym książki Dieta poręczna. Samoleczenie ziołami w kuchni. Pod jego redakcją powstały książki: Kuchnia indyjska, Kuchnia tajska, album malarski Jezus Chrystus na obrazach popularnych malarzy oraz książek o komunikowaniu niewerbalnym, m.in. Postawa, mimika, gest. Jego pasją jest starożytna sztuka leczenia kamieniami. Napisał książkę Samoleczenie kamieniami metodą BTL i Leczniczą moc kamieni.
Lech Tkaczyk jest autorem tomików poezji: MOJA MIŁOŚĆ NICZYJA, ANIOŁY CODZIENNEJ TROSKI, CIEMNA STRONA MIŁOŚCI, ZAGUBIONY ANIOŁ, ANIOŁY CODZIENNOŚCI, WYPOŻYCZALNIA SKRZYDEŁ ANIOŁA STRÓŻA. Tomiki poezji wydane są wraz z płytami z poezją śpiewaną do własnych tekstów - w tym poprzez artystkę Piwnicy Pod Baranami, Beatę Czernecką (tomik poetycki i płyta muzyczna Anioły Codzienności). Napisał ponad 150 piosenek wydanych na płytach dla najmłodszych i dla dorosłych. Po śmierci Świętego Jana Pawła II i wyniesienia go na ołtarze jako świętego napisał książkę Modlitwy o wstawiennictwo do Świętego Jana Pawła II. W swoim dorobku ma już ok. 100 bajek dla dzieci o charakterze moralizatorsko-edukacyjnym, pisanych wierszem. Także ponad 100 słuchowisk i audiobooków. Prowadzi spotkania z dziećmi w szkołach, przedszkolach i bibliotekach. Wyprodukował także trzy filmy animowane dla dzieci, które udostępnia na You Tube - Bajka o Panu Zegarze uczy dzieci posługiwania się zegarem, a dzięki bajce Mama uczy cyferek pokolenia dzieci nauczyły się liczyć. Potwierdzają to listy od rodziców.
Otrzymał Medal Komisji Edukacji za działania na rzecz edukacji dzieci. Lech Tkaczyk nadal działa aktywnie - pisze książki dla dzieci i dorosłych, nagrywa słuchowiska, pisze wiersze.
Kocha poezję oraz piosenkę poetycką.