„Polska. Na tropie historii" to 12 bogato ilustrowanych opowieści o dziejach Polski, m.in. Słowiańskiej osadzie, turniejach rycerskich, bitwach z husarią na czele, XIX-wiecznych fabrykach, okupowanych w czasie II wojny światowej miastach i długaśnych kolejkach po mięso w czasach PRL. Kolorowym, panoramicznym ilustracjom towarzyszą ciekawe opowieści czytane przez lektora. Z myślą o najmłodszych odbiorcach powstała gra obserwacyjna, która pozwala ćwiczyć spostrzegawczość i koncentrację, a także instynktownie przyswajać wiedzę.
Historia nie musi być nudna!
Jak opowiadać dzieciom o historii? Zrezygnujcie z dat i nazwisk. Snujcie atrakcyjne opowieści. Wykorzystajcie piękne, panoramiczne ilustracje, żeby pokazać dzieciom, jak wyglądało życie przed wiekami. Zaangażujcie je w zabawę w wyszukiwanie enigmatycznych przedmiotów. To starczy, aby połknąć historycznego bakcyla! W końcu bez znajomości naszej historii nie wiemy, kim jesteśmy.
Emka Kowalska, blog obibooki.pl, prowadząca „Przeczytaj mi tę historię" w TVP Historia
Jak żyli mieszkańcy przeciętniewiecznego miasta? W co ubierała się szlachta? Jakie udogodnienia można było zobaczyć na XIX-wiecznej ulicy i co czekało na pasażerów w czasie rejsu transatlantykiem „Batory"? Odbiorcy tej książki odkryją ciekawostki dotyczące pracy i rozrywki mieszkańców dawnej Polski, mody i najważniejszych wynalazków, a dzięki realistycznym i pełnym szczegółów ilustracjom namalowanych poprzez Zuzę Wollny, autorkę bestsellerowego procesu „Był sobie król...", przeniosą się w czasie do historycznej epoki i poznają jej unikalny fason.
W historycznej podróży czytelnikom towarzyszy nieszablonowy audioprzewodnik. Opowieści do każdej z 12 scen (do pobrania w formie mp3 na stronie wydawnictwa) pomagają uporządkować wiedzę i przyswajać ją w najbardziej naturalny i instynktowny sposób. Dane o historycznej Polsce zostały opracowane we współpracy z dr Sebastianem Adamkiewiczem, historykiem i muzealnikiem.
Dla młodszych czytelników przygotowano grę obserwacyjną, polegającą na tropienia obiektów na ilustracjach, która rozwija spostrzegawczość i koncentrację.
Autorka:
Zuza Wollny – ilustratorka, wnuczka malarza i córka pisarza.
Konsultacja merytoryczna:
dr Sebastian Adamkiewicz – historyk, muzealnik.
sprawdź w dodatku
Gra edukacyjna Historia Polski