Mózg trzeba adekwatnie nakarmić to przeróżne bodźce płynące do niego z całego ciała są pożywieniem. Trafiają one do mózgu przez nasze zmysły. Integracja sensoryczna składa wszystko w całość, sprawia,informacje docierające do mózgu współgrają i poprawną odpowiedź i właściwie zachowanie. Gdy wszystkie zmysły współpracują w trafny sposób mózg nie ma problemu z nauką i adaptacją. Dlatego tak ważne jest, by karmić go różnymi bodźcami już od narodzin. Wiek przedszkolny jest tutaj kluczowy. To właśnie dlatego powstała niniejsza książka.
Zabawy sensoryczne na każdy dzień to zbiór propozycji aktywności, ćwiczeń i zajęć wspierających integrację sensoryczną. W skład publikacji wchodzą:
- książka zawierająca ponad 150 propozycji zabaw, 7 scenariuszy zajęć inspirowanych zimą, a także DODATEK sensoryczny kalendarz adwentowy;
- wirtualny album z dostępem do piosenek, podkładów muzycznych, utworów instrumentalnych oraz dźwięków pojawiających się w publikacji.
Zima to pora roku, podczas której przyroda zapada w sen. Mroźne poranki, rozciągające się na całe niebo szare chmury, opady śniegu albo śniegu z deszczem Mimo iż zimą nie jest tak kolorowo, jak choćby jesienią, to i tak można wyruszyć na polisensoryczną przygodę. Zima daje nam podpowiedzi, jak wpleść kreatywne, sensoryczne zabawy w codzienną aktywność. Śnieg jest przecież wariantym naturalnego materiału sensorycznego! wystarczy spojrzeć przez okno odszukamy tam niemało pomysłów i inspiracji w postaci śnieżnych budowli, sopli zwisających z krawędzi dachu czy innych naturalnych dekoracji z lodu. Na zewnątrz można wsłuchać się w skrzypienie śniegu pod stopami, pękający lód, kraczące wrony czy szum zimowego wiatru A rzucanie śnieżkami czy budowanie bałwana to tylko niektóre przykłady na to, jak można użyć tę porę roku do zabaw ruchowych. Zima daje moc sensorycznych możliwości i inspiracji!
Zabawy sensoryczne asygnowane są dla nauczycieli, terapeutów, rodziców, opiekunów i wszystkich tych, którzy pracują z dziećmi: każdy z nich odszuka w publikacji aktywności dostosowane do potrzeb dzieci w wieku żłobkowym, przedszkolnym i wczesnoszkolnym!