EAN 5948966016220
Opis artykułu
Jednoskładnikowy klej poliuretanowy w aerozolu, do aplikacji przy pomocy pistoletu do pian, do mocowania płyt izolacyjnych EPS i XPS w systemach ociepleń ścian zewnętrznych oraz fundamentów i ścian piwnic
atrybutyFormuła niskorozprężna – niski przyrost - wysoka precyzja i kontrola nakładania - niezwykle dobra termoizolacyjność - λ = 0,0348 W/(m*K) - wysoka stabilność rozmiarowa i niepodatność mechaniczna - niska wodochłonność - kołkowanie płyt już po 2 h od aplikacji - wyjątkowo krótki czas przygotowania produktu do pracy w stosunku do tradycyjnych cementowych zapraw klejowych - bardzo dobre parametry robocze, komfort i czystość pracy, wygodny transport (niski ciężar i objętość towaru), niski koszt magazynowania - brak ryzyka mostków termicznych na skutek dostania się kleju w szczeliny między płytami (w przeciwieństwie do klasycznych cementowych zapraw klejowych) - łatwość aplikacji (wystarczy pistolet do pian, nie potrzeba wiader, mieszalnika, szpachli, pac, dostępu do wody, prądu itp.) - do styropianu tradycyjnego i szarego z dodatkiem grafitu, o podwyższonych właściwościach termoizolacyjnych - po utwardzeniu chemicznie neutralny, oporny na znaczny zakres temperatur od -40°C do +90°C i rozwój grzybów, a także pleśni - niezwykle korzystnie przyczepny do betonu, ceramiki budowlanej, silikatów, zapraw tynkarskich i murarskich, drewna, stali, metali - nie gromadzi (H)CFC, PCB i formaldehydu
wykorzystaniaOcieplanie ścian zewnętrznych budynków metodą bezspoinową (mocowanie płyt styropianowych EPS do podłoża betonowego) - termoizolacja fundamentów, ścian piwnic i tym podobnych podziemnych części budynków (mocowanie płyt styropianowych EPS, styroduru XPS do podłoży mineralnych i bitumicznych) - wypełnianie szczelin pomiędzy płytami izolacyjnymi, szczelin powstałych na skutek docinania płyt - dylatacje pionowe w murach - izolacja cieplna dachów i stropodachów - uszczelnianie połączy, np. Przy parapetach zewnętrznych, płytkach parapetowych, płytach balkonowych, oknach piwnicznych czy oknach w przyziemiu (dotyczy budowli nowo wznoszonych, jak i poddawanych renowacji)
rodzaje powierzchniWiększość spotykanych w budownictwie tworzyw, w tym: beton, ceramika budowlana, silikaty, EPS, XPS, drewno i materiały drewnopochodne, stal, aluminium i inne metale, wybrane tworzywa nienaturalne (twarde PCW, poliester, PU itp.), powłoki bitumiczne, papa, membrany bitumiczne. Brak przyczepności do polietylenu (PE), polipropylenu (PP), silikonu i PTFE. W wypadku podłoży bitumicznych i tworzyw nienaturalnych zaleca się przeprowadzić test przyczepności.
PrzygotowanieDla zwiększenia przyczepności, przyspieszenia utwardzania i poprawy struktury, podłoże można wstępnie zwilżyć wodą przy pomocy rozpylacza. Mocowane płyty powinny mieć proste krawędzie.
Stan podłożaPowierzchnia do klejenia płyt musi być czysta, odpylona, płaska i wyrównana. Nie może być oszroniona lub oblodzona. Dopuszczalne odchylenie od płaskości powierzchni ściany nie może przekraczać -4 mm i +2 mm. Pomiaru odchyleń należy dokonywać łatą o długości 2 m, z skrupulatnością do 1 mm. W przypadku ścian charakteryzujących się zbyt dużą nierównością powierzchni, należy wykonać warstwę wyrównawczą (szpachlową)