mobilne rozmiary
Karta niewiele znaczące wymiary 92.2×29×14.6mm. Taka budowa karty zezwala na wygodne dobranie do każdego portu USB netbooka, notebooka czy komputera stacjonarnego, a także sprawiają, iż jest ona doskonała w transportowaniu i podróży.
Uniwersalne standardy
Interfejsem karty jest szybkie, skuteczne i uniwersalne złącze USB 3.0. Obsługuje ona najpopularniejsze standardy sieci bezprzewodowej: IEEE 802.11a, IEEE 802.11n, IEEE 802.11g IEEE 802.11b i prędki kanon IEEE 802.11ac. Karta działa w częstotliwościach 2.4GHz i 5GHz. Dzięki zastosowaniu tak uniwersalnych standardów karta kompatybilna jest z większością komputerów i sprzętów sieciowych przystępnych na rynku.
jednostajna, szybka i skuteczna praca w standardzie ac i n.
Dzięki pracy w standardzie IEEE 802.11n, karta zezwala na transmisję danych z prędkością do 300Mb/s przy częstotliwości 2.4GHz. Standard IEEE 802.11ac zezwala na szybkość aż 867Mb/s przy częstotliwości 5GHz. Zagwarantuje to bardzo dużą produktywność pracy umożliwiając szybkie pobieranie plików z sieci, bezproblemowe prowadzenie rozmów video przez Internet, płynny transfer strumieniowy wideo w formatach HD i wykonywania połączeń VoIP.
Bezpieczeństwo i ochrona
Karta obsługuje równocześnie kanon szyfrowania WEP jak i standardy WPA-PSK/WPA2-PSK. Umożliwia to nowoczesną ochronę sieci i pełną ochronę przed zagrożeniami i atakami z poza sieci. Pozwala dodatkowo na bezpieczne połączenie z siecią dzięki funkcji Wi-Fi Protected Setup (WPS). WPS usprawnia konfigurację połączenia bezprzewodowego, a także usprawnia wybór stosownych zabezpieczeń w sieci lokalnej.
Prosta obsługa
Do karty dołączona jest płyta instalacyjna CD pozwalająca skonfigurować bezprzewodowe ustawienia sieciowe, takie jak ustawienia połączeń bezprzewodowych czy zabezpieczenia przesyłu danych. Usprawnia to obsługę urządzenia choćby początkującym użytkownikom.
szybki interfejs
Urządzenie jest zaopatrzone w najnowocześniejszy port USB 3.0, umożliwiający transmisję informacji z szybkościa do 4.8 Gb/s, 10 razy większą w kontraście do poprzedniej generacji portów USB 2.0 (z którą jest wstecznie kompatybilne). Dzięki temu urządzenie jest w stanie osiągać wysokie szybkości transmisji, rewelacyjne dla najistotniej wymagających zastosowań.
załączony przedłużacz USB 3.0
W zestawie załączony jest przedłużacz USB 3.0 o długości 1m, umożliwiający podłączenie urządzenia i umieszczenie go w dogodnym położeniu. Stylowe wzornictwo urządzenia spowoduje iż będzie ono elegancko prezentować się w twoim domu albo biurze.
Wi-Fi
Grupa standardów umożliwiających bezprzewodowe korzystanie z sieci i Internetu. Użyciem Wi-Fi jest tworzenie sieci lokalnych (LAN) opartych na komunikacji radiowej, czyli WLAN.
technologia Wi-Fi Protected Setup (WPS)
WPS to rozwiązanie ułatwiające konfigurację połączenia bezprzewodowego, a także jego zabezpieczeń. Funkcja ta powstała pod nadzorem organizacji Wi-Fi Alliance - międzynarodowego stowarzyszenia, które dba o standaryzację urządzeń bezprzewodowych. Produkty mające funkcję WPS są łatwiejsze w konfiguracji i ułatwiają wybór stosownych zabezpieczeń w sieci lokalnej. Aby skorzystać z funkcji WPS oba urządzenia muszą być zgodne z tą technologią.
USB 3.0
Urządzenia zgodne z warunkami nowej specyfikacji mogą pracować z prędkością 5 Gbit/s (640 MB/s). Rzeczywista przepustowość łącza danych wynosi 4 Gbit/s, co przy zaimplementowaniu kodowania 8b/10b pozwala uzyskać transfer rzędu 400 MB/s. Kanon oprócz charakterystycznych przewodów (dla kompatybilności w dół z USB 2.0 i 1.1) do szybkich transferów wykorzystuje dwie dodatkowe, ekranowane pary przewodów w full-dupleksie.
dokument FCC
certyfikat amerykańskiej agencji regulującej zasady użycia częstotliwości radiowych dla celów związanych z komunikacją. Celem funkcjonowania agencji jest pilnowanie porządku w dziedzinie radiofonii, telekomunikacji i wszelkich form telewizji.
atest CE
Dyrektywy Unie Europejskiej dotyczące zagadnień związanych z bezpieczeństwem stosowania, ochroną zdrowia i ochroną środowiska. Producent oznaczając swój wyrób znakiem CE deklaruje, że wyrób ten spełnia kryteria wszystkich tych dyrektyw.
atest RoHS
Unijna dyrektywa Restriction of Hazardous Substances z 2003 roku. Dotyczy ograniczeń zawartości tworzyw szkodliwych w urządzeniach elektronicznych takich jak: ołów, rtęć kadm i niemało innych.