Dajmy każdemu dziecku kompas moralny na całe życie!
Jak być autorytetem dla dziecka?
Psycholodzy nieraz porównują dziecko w procesie wychowania do walizki - możemy z niej wyjąć to, co uprzednio do niej włożymy. Powinniśmy je zatem nauczyć, najlepiej poprzez własne innowacyjnanie, co oznaczają pojęcia: odpowiedzialność, prawdomówność, odwaga, przeciwstawianie się złu. Dziecko dzięki takiemu systemowi wychowania ma szansę, żeby dokonywać w przyszłości trafnych życiowych wyborów i przekonać się, iż przestrzeganie moralnych drogowskazów prowadzi je do sukcesu.
stanowczo ważne jest to właśnie teraz - w dobie silnego oddziaływania mediów, wywierania presji poprzez grupy towarzyskie, w które dziecko z całą pewnością trafi. Dla rodziców z lektury tej książki płynie inna lekcja, oczywista tylko z pozoru - wychowanie nie jest nieskomplikowane.
Ta książka oprócz wiedzy psychologicznej gromadzi praktyczne ćwiczenia i podpowiedzi, jak innowacyjnać, żeby dziecko - już na etapie bycia przedszkolakiem, aż po nastolatka, miało szansę na mądre i odpowiedzialne kierowanie swoim życiem.
To jest ważna książka dla mądrych i wrażliwych dorosłych, niejednokrotnie pogubionych w dzisiejszym świecie. Daje im nie tylko wskazówki,w głównej mierze, pewność i nadzieję, iż opierając swoje działania i kontakty z dzieckiem na wartościach, sprzyjają jego dorastaniu i przekształcaniu się w szczęśliwą dorosłą osobę - atrakcyjną świata, ale i potrzebującą bliskości ludzi oraz umiejącą dawać to innym.
prof. Dr hab. Anna Brzezińska, psycholog
Siłą tej książki jest jej poręczny charakter. Autorki, odwołując się do mocnych doświadczeń oraz zmuszając do refleksji, pomagają rodzicom i wychowawcom nie tylko wprowadzić dzieci w świat wrażliwości moralnej i uczuciowej, lecz także uczyć je podejmowania właściwych decyzji.
prof. Dr hab. Tadeusz Gadacz, filozof
Ten wyśmienity poradnik dla rodziców nie tylko przypomina nam o tym, jak ważne są wartości i jak prosto się bez nich pogubić, ale też prezentuje, jak sprawić, aby wartości były żywe, praktykowane i dawały nam solidną podstawę do rozwoju i życia w zgodzie z nimi.
Elżbieta Nerwińska - dyrektor Centrum Pozytywnej Edukacji
obszerne wyrazy uznania należą się Autorkom za tę książkę, gdyż jest ona niezbędnym elementarzem progresywnania z dziećmi. Jeśli dziecko w pierwszych latach życia nie przyswoi sobie, co znaczy: szacunek dla innych, uczciwość, odpowiedzialność, odwaga i sprawiedliwość, to nie będzie w stanie w dorosłym życiu na tych wartościach opierać swojego innowacyjnania.
prof. Dr hab. Andrzej Zoll, prawnik
Irena Koźmińska - założycielka i prezes Fundacji "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom" oraz amerykańskiej Fundacji "BCXXI – Child Awareness Program for Poland", członek zarządu International Center for Missing and Exploited Children. Po pobycie w USA w latach 1994 - 2000, związanym z pełnieniem poprzez jej męża funkcji ambasadora Polski, zainicjowała kampanię społeczną "Cała Polska czyta dzieciom" oraz Program Nauczania Wartości "Szkoła z charakterem". Mieszka w Warszawie, ma córkę Kingę.
Elżbieta Olszewska - członek zarządu i dyrektor programowy Fundacji "ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom". Jest współautorką programów edukacyjnych Fundacji, m.in. "Dzieciństwo na całe życie" i "Szkoła z charakterem". Prowadzi wykłady i warsztaty z zakresu zdrowia emocjonalnego dzieci oraz Programu Nauczania Wartości. Mieszka w Toruniu, gdzie wraz z mężem założyła interaktywne Muzeum Piernika. Ma dwie córki - Bognę i Zuzię.