Jak nad wyraz jesteś zadowolony ze swego życia$1438 Twoją odpowiedź na to pytanie można o sporo słuszniej przewidzieć na podstawie odczuwanego przez ciebie zadowolenia z aktualnego bliskiego związku niżeli satysfakcji z jakiejkolwiek innej sfery życia.
Powtórzmy: Nasze szczęście w życiu najmocniej łączy się ze szczęściem (lub jego brakiem) w relacjach intymnych. A zatem powinniśmy o nie dbać! Czy to prawda, iż przeciwieństwa się przyciągają$1439 Czy klucz do korzystnego związku tkwi w dobrej komunikacji$1440 Czy mężczyźni mają większe libido niż kobiety$1441 Czy wspólne wychowywanie dzieci cementuje związki$1442 Czy mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus$1443 Czy pierwsze miłosne zranienie wpływa na całe dalsze uczuciowe życie$1444 Czy wszystkie małżeństwa są konsumowane$1445 "Część ludzi jest przekonana, iż prawdziwa miłość uderza jak piorun - przydarza się w najmniej oczekiwanym momencie i doprowadza do nagłego przypływu pożądania do nieznajomego.
Czy taka wizja romantycznego zakochania rodem z bajek Disneya ma poparcie w rzeczywistości$1446 Niektórzy twierdzą,prawidłowe pary nigdy się nie kłócą, zaś inni uznają za normalne rozpoczęcie dnia od wentylowania frustracji o drobnostki.
Który model związku ma większe szanse na przetrwanie trudności$1447 Która wizja miłości wspiera długotrwale relacje i pokojowe rozwiazywanie konfliktów w związkach, a która prowadzi do rychłego zakończenia relacji$1448 Autor książki,,Bliskie związki.
25 największych mitów" stara się udzielić kompetentnej odpowiedzi na ciekawe pytania dotyczące bliskich relacji pomiędzy ludźmi. Ta książka jest wyczerpującym kompendium wyników badań nad szeregiem mitologizowanych w kulturze popularnej kwestii dotyczących bliskich związków, od randkowania począwszy, przez seks, małżeństwo, na rozstaniu par skoczywszy.
Do tematu nawiązywania związków oraz przyczyn rozpadu relacji międzyludzkich autor podchodzi szczególnie metodycznie. Odpowiedzi Johnsona są istotnie wyczerpujące, wspierane licznymi wynikami badań, które autor nie tylko przystępnie omawia, ale i poprawnie scala." Z recenzji dr.
hab. Michała Parzuchowskiego, prof. SWPS Powyższy opis pochodzi od wydawcy.