Dziś przypada 75. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, największego zrywu militarnego w okupowanej przez Niemców Europie. Wydarzenia, które uznawane jest za jedno z najważniejszych w najnowszej historii Polski.
Pisarz Radosław Wiśniewski w swej książce postanowił odtworzyć wydarzenia, jakie miały miejsce tego samego dnia i miesiąca, lecz w 1944 roku. W rocznicę Godziny,,W" została ona po raz pierwszy wydana w bibliotece Wolne Lektury, a jej treść uzupełniają ilustracje Tomasza Bohajedyna.
Patronat nad publikacją objął portal Historykon. Artur Wodzyński, redaktor historyczny książki, napisał we wstępie, że,,już pierwsze strony Palimpsestu Powstanie zmuszają do refleksji, że wymyka się on prostemu zaszufladkowaniu.
Autor, który wplatając w narrację własne doświadczenia, zadbał o nadanie mu osobistego, unikalnego charakteru. Nie poszedł na skróty ścieżkami przetartymi poprzez autorów wydawnictw modnych. Zamiast tego zadał sobie trud poznania i przelania na papier prawdziwych historii ludzkich.
Historii tak niejednokrotnie kryjących się za suchymi słowami opracowań naukowych analizujących działania bojowe w Warszawie, w których na koniec opisu starcia zwięźle wylicza się poległych i rannych, gdzieniegdzie okraszając go jeszcze przymiotnikiem <>, <>.
"Autor w swej książce umiejętnie przechodzi od szerokiej perspektywy ginącego miasta do jednostkowych, najczęściej tragicznych losów. Stanowczo dba o przybliżenie czytelnikowi swych bohaterów, choćby tych, o których wiadomo niedużo, stara się zrekonstruować ich charaktery z przystępnych strzępków danych.
Pamięć pozostaje żywa, dopóki można się do niej odwołać w sposób nieoficjalny. A takie jest przecież pochodzenie Palimpsestu Powstanie Radosława Wiśniewskiego. Notki, które potem weszły w jego skład, w pierwszej chwili publikowane były na Facebooku.
Tym obszerniejsze wrażenie wywiera fakt, że ten materiał udało się zebrać w jednolitą całość. Radosław Wiśniewski to poeta, krytyk literacki; współzałożyciel i redaktor naczelny kwartalnika,,Red." (2006-2012).
Autor sześciu jednostkowych i dwóch wydanych wspólnie z Dariuszem Pado książek poetyckich. Współzałożyciel i aktywny członek działającej w Brzegu grupy poetyckiej Stowarzyszenie Żywych Poetów. Był jednym z głównych twórców wydawanego przez tę grupę w latach 1998-2004 artzinu,,BregArt", w latach 2002-2003 był stałym współpracownikiem pisma,,Undergrunt", w latach 2000-2001 naczelny i jedyny redaktor,,Informatora Kulturalnego Opolszczyzny".
Jest laureatem wielu wyróżnień i nagród literackich, między innymi Literackiej Nagrody Młodych im. Producent Jodłowskiego (1999), Ogólnopolskiej Literackiej Nagrody Młodych warszawskiego oddziału ZLP (1999) i Nagrodą Marszałka Województwa Opolskiego dla animatorów kultury (2008); stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2004 oraz 2016 w kategorii literatury.
Nominowany do,,Paszportu Polityki" za rok 2009 (za tom,,NeoNoe").