Krucjaty, nazywane dziś średniowiecznym desantem sił specjalnych chrześcijańskiej Europy, postrzegane są aktualnie niemal wyłącznie z perspektywy militarnej, a bywa,w dodatku kulturalnej i społecznej. Szczególnie rzadko jednak od strony nie mniej widocznej – prawnej.
A przecież to właśnie normy prawne, rozumiane jako reguły nowoczesnania, wskazujące co i komu, w jakich okolicznościach jest dozwolone lub zakazane czynić, budują poczucie więzi i pewności funkcjonowania grupy.
w dodatku, obarczone sankcją, posiadają dawać nawet względną pewność dnia następnego i poczucie ulokowania w systemie zasad społecznych. Głównym celem prezentowanej monografii jest naszkicowanie zasad, jakie zrodziły się na ziemiach Królestwa Jerozolimskiego – poczynając od genezy ruchów pątniczych i praw przysługujących pielgrzymom, przez realizację norm zwyczajowych i powstanie instytucji Haute Cour i Cour des Bourgeois, aż po ukazanie norm Kodeksu z Nablusu.
Patryk Paszko – absolwent wydziałów Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Prawo, doktorant Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Praktyk w zakresie prawa konsumenckiego i prawa ochrony danych osobowych.
w zakresie mediacji, negocjacji i innych alternatywnych metod rozwiązywania sporów. Prywatnie pasjonat historii i historii prawa. Tytuł Kultura prawna na ziemiach królestwa jerozolimskiego Autor Patryk Paszko Wydawnictwo Napoleon V EAN 9788378898436 ISBN 9788378898436 Kategoria Historia\Historia Powszechna ilość stron 109 Format 15.5x21.5x1 cm Rok wydania 2018 Oprawa Twarda Wydanie 1 Waga 0.302 kg