Twórcy gry przenoszą gracza w nieodległą przyszłość – do Stanów Zjednoczonych roku 2038, a bohaterami wątku fabularnego są androidy, które zachowaniem i wyglądem nie odbiegają od ludzi.
Nietypowym, atrakcyjnym rozwiązaniem jest śledzenie rozwoju wypadków z perspektywy trzech robotów, których losy związane są z tytułowym miastem Detroit -niegdysiejszą stolicą amerykańskiego przemysłu samochodowego, dziś dotkniętą skutkami światowego kryzysu.
Androidy żyją własnym życiem pośród ludzi, przeciw którym się zbuntowały i uciekły od nich sporo lat wcześniej. Teraz próbują wtopić się w otoczenie, przyjmując świeże role społeczne, a dzięki relacjom z trzech źródeł uczestnik rozgrywki stopniowo poznaje, co było przyczyną takiego a nie innego rozwoju wypadków.
Interakcja z otoczeniem jest w grze kluczowa – to dzięki niej gracz poszerza swoją wiedzę i rozwiązuje kolejne zagadki, zbliżające go do zakończenia misji. Ponieważ każdy z 3 androidów oryginalne umiejętności, ich właściwe zastosowanie może okazać się receptą na sukces. Kara i Markus były robotami użytkowanymi w pracach domowych i jako pomoc przy wychowywaniu dzieci, natomiast Connor użyteczne umiejętności, zezwalające w szybkim tempie analizować sytuację, ścigać bandytów i odgadywać ich kolejne ruchy. Umiejętności androidów uzupełniają się, co zezwala na prowadzenie efektywnej rozgrywki, jeśli zostaną właściwie wykorzystane.
Gracz na każdym kroku jest zmuszony do dokonywania wyborów, które nieraz mają charakter trudnych moralnie decyzji, jednak są konieczne. Każde działanie ma swoje konsekwencje, a śmierć któregokolwiek z androidów utrudni dalszą rozgrywkę, a nawet uniemożliwi ukończenie misji.
Ponieważ Detroit: Become Human oferuje fotorealistyczną, namawia ona do podziwiania postaci i otaczającego świata, przez co gracz może prosto zapomnieć o celu rozgrywki.
Gra nawet jak na obecne standardy ukazuje się rzeczywiście idealnie, a w wersji asygnowanej na najnowszą konsolę Sony zadziwia realizmem, jakością i liczbą detali. Uczestnik rozgrywki może radować się obrazem w jakości Full HD (1920x1080 pikseli) i płynnością gry na poziomie aż 60 fps, co ponadto potęguje wrażenie realizmu.
Detroit: Become Human w pełni wykorzystuje możliwości oferowane poprzez japońską konsolę ósmej generacji i mocną moc obliczeniowa jej procesorów.
Dzięki tak realistycznej grafice oraz bogatej interakcji Detroit: Become Human powinno zainteresować wszystkich entuzjastów cyberpunkowych, przygodowych produkcji oferujących widok trzecioosobowy.
Główne właściwości: