DULUX Farba elewacyjna WEATHERSHIELD EXTREME Piaskowy 10L
EAN: 5904078207581
pojemność: 10l
Kolor: Piaskowy
sprawność: do 15m2/l
Dulux Weathershield Extreme Protection to wysokiej jakości matowa farba akrylowa wyprodukowana z myślą o ochronno-dekoratywnym malowaniu elewacji i ścian zewnętrznych budynków. Asygnowana do malowania fasad wytwarzanych z tynków cementowych, cementowo-wapiennych, gipsowych i betonowych, zwartych, starych powłok malarskich po odpowiednim przygotowaniu podłoża i murów ceglanych, cegieł wapienno-piaskowych (tylko cegły mrozoodporne i klinkier).
mocne strony farby elewacyjnej DULUX Weathershield Extreme
- posiada wysoką trwałość koloru
- wysoka skuteczność
- odporna na promieniowanie UV
- do 15 lat ochrony
- ogranicza ryzyko wystąpienia wykwitów solnych z wnętrza podłoża
- elastyczną powłokę
informacje techniczne farby elewacyjnej DULUX Weathershield Extreme
- efekt dekoracyjny: matowy
- gęstość: ok. 1,26 g/cm3
- lzo limit zawartości lzo: produkt gromadzi 39g/l LZO
- czas schnięcia (sucha w dotyku) – 2-4 godziny
- nakładanie następnych warstw – po 4 godzinach
- produktywność: do 15 m2/l
- liczba warstw: 2 warstwy
- rozcieńczalnik: woda
Sposób zastosowania farby elewacyjnej DULUX Weathershield Extreme
Przygotowanie wyrobu
- Nie dodawać obcych części.
- Przed wykorzystaniem farbę dokładnie wymieszać.
Przygotowanie podłoża
- Powierzchnie powinny być zwarte, jednorodne, czyste i suche (np. Świeże tynki malować po 4 tygodniach sezonowania albo po czasie wyszczególnionym przez producenta danego tynku).
- Należy ocenić stan podłoża poddanego renowacji, jeśli jest stare, zwietrzałe albo kruszące się powinno być poddane ekspertyzie budowlanej.
1. Powłoki farb wapiennych, klejowych oraz słabo przyczepnych należy kompletnie usunąć z podłoża, a następnie powierzchnie przemyć wodą w celu usunięcia pylistych pozostałości i kurzu. Pozostawić do wyschnięcia.
2. Z powierzchni należy wyeliminować zanieczyszczenia ograniczające przyczepność farby (tłuste plamy, brud, naloty ekologiczne, pleśń, glony). Skażenia zmyć wodą ze środkiem myjącym. Pozostawić do wyschnięcia.
3. Powierzchnie zagrzybione oczyścić za pomocą szpachelki, a następnie użyć optymalny środek grzybobójczy.
4. Nierówności i uszkodzenia powierzchni wypełnić odpowiednią masą szpachlową, a następnie wyrównać i wygładzić.
5. Zagruntować malowane powierzchnie:
- Tynki cementowe, cementowo-wapienne i gipsowe: Świeże tynki malować po 4 tygodniach sezonowania lub po czasie wyznaczonym przez producenta danego tynku, gładzi, szpachli. Absorpcyjne, pylące, silnie nasiąkliwe i niestabilne tynki zagruntować preparatem Dulux Grunt lub Dulux Grunt Stabilizujący, następnie wykonać powłokę podkładowo-gruntującą z emulsji Dulux Weathershield Extreme Protection rozcieńczonej 10-20% wodą.
- Mur ceglany (tylko cegły mrozoodporne i klinker): Mur nie może posiadać odbarwień, osadów i wykwitów soli, spoiny nie mogą być popękane, muszą być suche. Chłonne, pylące podłoża zagruntować preparatem Dulux Grunt lub Dulux Grunt Stabilizujący. Słabo absorpcyjne, nośne podłoże zagruntować emulsją Dulux Weathershield Extreme Protection rozcieńczoną 10-20% wodą.
- Cegły wapienno-piaskowe (tylko cegły mrozoodporne): Mur nie może mieć odbarwień, osadów i wykwitów soli, spoiny nie mogą być popękane, muszą być suche, powłoki malarskie można nakładać najwcześniej po 3 miesiącach od wykonania muru. Absorpcyjne, pylące podłoża zagruntować preparatem Dulux Grunt albo Dulux Grunt Stabilizujący. Słabo absorpcyjne, nośne podłoże zagruntować emulsją Dulux Weathershield Extreme Protection rozcieńczoną 10-20% wodą.
- Matowe powłoki malarskie z farb dyspersyjnych, powłoki malarskie silikonowe: Podłoża wcześniej malowane farbami emulsyjnymi, których powierzchnia jest jednorodna, poprawnie przyczepna, nie jest pyląca albo uszkodzona malować bez gruntowania.
Uwaga! przekazane systemy powłokowe należy traktować jako realne przykłady ze względu na bogactwo warunków wykorzystywania należy sprawdzić fachowo ich przydatność do potężnego zastosowania. Na podłożach uprzednio malowanych wykonaj na niepokaźnej powierzchni wymalowanie próbne. Jeżeli po wyschnięciu farby powstanie niepożądany efekt, poprzednie powłoki należy całkowicie pousuwać i na nowo przygotować je do malowania.
Malowanie
1. Warunki malowania
- temperatura otoczenia i malowanej powierzchni powinna być pomiędzy +10°C, a +28°C,
- wilgotność względna powietrza powinna być niższa niż 80%,
- nie malować w wilgotnych warunkach (np. W czasie lub kiedy istnieje prawdopodobieństwo deszczu, mgły, śniegu), w upalne popołudnia i przy silnym wietrze.
2. Zalecane metody malowania
- pędzel: najkorzystniejszy efekt uzyskasz stosując pędzle z włosia syntetycznego,
- wałek: najlepszy efekt uzyskasz stosując wałki z runa naturalnego lub wałki sznurkowe (długość włosia w zależności od struktury podłoża),
- natrysk hydrodynamiczny: dobór parametrów do metody natryskowej uzależniony jest od indywidualnych potrzeb i cech urządzenia, powinien być poprzedzony próbami technologicznymi.
3. Właściwości malowania nawierzchniowego (ostatecznego)
- nie rozcieńczaj farby przed malowaniem,
- nakładaj 2 warstwy w odstępie 4 godzin od naniesienia poprzedniej warstwy,
- nabieraj na wałek albo pędzel obszerne i równomierne ilości farby,
- rozprowadzaj skrupulatnie do uzyskania równomiernej warstwy.
Uwaga! Do malowania wielkich powierzchni zalecamy wykorzystywanie farb z jednej serii produkcyjnej lub wymieszanie kilku opakowań ze sobą w pokaźniejszym opakowaniu. Numer serii na opakowaniu. W zależności od zaimplementowanej metody natryskowej dopuszcza się rozcieńczenie farby, ale zwykle nie jest potrzebne. W wyniku działania wilgoci (rosa, mgła lub deszcz) może dojść po malowaniu do wytrącania się emulgatorów z powłoki malarskiej. Emulgatory pojawiają się na powierzchni w formie białawych smug. Ponieważ te środki pomocnicze rozpuszczają się w wodzie, są one zmywane przy późniejszych opadach deszczu. Zjawisko powstawania tych smug nie zachodzi przy malowaniu w suchych warunkach atmosferycznych.
Czyszczenie narzędzi malarskich
- Po zakończeniu malowania zaleca się wyeliminować z narzędzi jak największą liczba farby, a następnie umyć je czystą wodą.
- Nie używać pustych opakowań do przechowywania żywności.
O producencie DULUX
DULUX to jeden z czołowych producentów farb na rynkach międzynarodowych. Brytyjska marka od kilkudziesięciu lat dostarcza wysokiej jakości produkty i z sukcesem odpowiada na potrzeby konsumentów.