Emalia zaprawkowa na bazie żywicy epoksydowej użytkowana do trwałych napraw pęknięć, zadrapań i ubytków. Służy do szybkiej naprawy białych, o wysokim połysku powierzchni emaliowanych, ceramicznych, akrylowych i lakierowanych uszkodzonych w wyniku uderzeń, zadrapań, obić jak na dodatek skaz i odbarwień. W szczególności asygnowana do naprawy części emaliowanych, ceramicznych i akrylowych.
Emalia zaprawkowa może być wykorzystywana do:
- naprawa wanny akrylowej, ceramicznej, emaliowanej
- naprawa umywalki, brodzika, zlewozmywaka
- naprawa pisuaru, sedesu
- naprawa pękniętych kafelek
parametry:
- baza epoksydowa
- nie mieści rozpuszczalników
- uniwersalny
- wytrzymały na wodę i temperaturę
- niepodatny na agresywne czynniki chemiczne
- po wyschnięciu może być obrabiany mechanicznie
- na bazie nieżółknących żywic
- wysoka zawartość pigmentów
- wysoka zdolność zabezpieczania przed korozją
- bezpieczny w użyciu
- łączy metale, ceramikę, tworzywa nienaturalne
- do używania w środku i na zewnątrz
- odporność na środki myjące
- umożliwia estetyczne odtworzenie uszkodzonych składników
- trwaływytrzymały na starzenie
- wysoka zdolność krycia
Sposób wykorzystania:
- Powierzchnie oczyścić i odtłuścić.
- Wycisnąć z tubki na plastikową miseczkę 5 gramów emalii – do wewnętrznego ranciku miseczki.
- Odciąć nożykiem (4mm) końcówkę aplikatora (składnika B) i do nałożonej zaprawki wprowadzić 30 kropli (1 gram) utwardzacza.
- Następnie łyżeczką, precyzyjnie wymieszać elementy kompozytu (przez co najmniej 2 minuty).
- W opakowaniu znajduje się naklejka z foli polietylenowej. Naklejka służy do uzyskania równych krawędzi, a także do osłony nie uszkodzonej powierzchni przed zabrudzeniem zaprawką.
- W naklejce wyciąć odpowiedniej wielkości otwór, dobrany do uszkodzonego ubytku, odkleić papier ochronny i nakleić przed nakładaniem emalii.
- Nadmiar nałożonego łyżeczką kompozytu zebrać i równomiernie go rozprowadzić (tak aby uzyskać równą, płaską powierzchnię - bez naddatku).
- Trzeba pamiętać, o usunięciu naklejki osłonowej zaraz po częściowym przeschnięciu zaprawki (tj. Najpóźniej po około 30 min od jej nałożenia). Natomiast bezbarwna folia polietylenowa służy do uzyskania przygładzonej i lśniącej powierzchni.
- Folię nakłada się na pokrytą zaprawką powierzchnie (zaraz po usunięciu ochronnej naklejki) i po delikatnym wygładzeniu palcami, pozostawia się do całkowitego utwardzenia kompozytu.
- Na powierzchniach pionowych (aby grubsza powłoka emalii z niej nie spływała), należy nakładać zaprawkę cieńszymi powłokami, po utwardzeniu poprzedniej tj. W odstępach 2 godzinnych. Rysy i pęknięcia wypełniać przy użyciu np. Wykałaczki. By uzyskać gładką, połyskującą powierzchnie należy pamiętać o delikatnym nałożeniu na końcową, ostatnią nie utwardzoną warstwę zaprawki przeźroczystą folie wygładzającą, usuwając ją dopiero po 24 godzinach.
- P-805 Emalia zaprawkowa: 20 g +4 g
- Przechowywać w temperaturze: od 5°C do 25°C