Swiat lodowego ogrodu Wladza uzaleznia, szczegolnie w polaczeniu z magia. Wyobraz sobie, ze stales sie bogiem - ktos mialby cie tego stanu pozbawic$949 No fuckin' way! Nie licza sie sentymenty, dobro wspolne, misja i przychyln.
Pan Lodowego Ogrodu to powiesc napisana z rozmachem godnym dziel Hieronima Boscha, Stevena Spielberga, J.R.R. Tolkiena czy George'a R.R. Martina. Nikt nie wie, co sie dzieje z grupa naukowcow. Vuko Drakkainen ma ich odnalezc i sprowadzic na Ziemie albo zabic i zatrzec slady.
Z taka misja przybywa na Migdaard - swiat kryjacy w sobie rase istot rozumnych i magie. Tymczasem, niektorzy juz dawno zgineli, inni siegneli po magie i obwolali sie bogami. Nikt nie chce wracac. Zaden z nich nie odda latwo wladzy, jaka zdobyl.
Vuko przemierza krainy Midgaardu szukajac sojusznikow by ukonczyc misje. Czy wykona zadanie$950 Pan Lodowego Ogrodu to czterotomowa powiesc napisana przez Jaroslawa Grzedowicza. Premiera czwartego i ostatniego tomu bedzie miala miejsce 30 listopada 2012r.
Chcial byc lesnikiem, podroznikiem i operatorem smieciarki. Zostal pisarzem. Jaroslaw Grzedowicz w wieku czterech lat chcial zostac operatorem smieciarki. Pozniej, po niezapomnianych wakacjach w lesniczowce - lesnikiem piszacym fantastyke.
W miedzyczasie chcial byc jak Tony Halik, Tomek Wilmowski, Jacques Custeau oraz Simon Templar, z tym, ze rownoczesnie chcial byc pisarzem fantastyki. W kolejnej dekadzie rozwoju chcial zostac biologiem oraz pisarzem fantastyki.
Ze wszelkich mlodzienczych zamiarow udalo mu sie zrealizowac tylko jeden. A moze az jeden$951 Grzedowicz nie lubi przymusu. Zapewne, dlatego Pan Lodowego Ogrodu powstawal na przestrzeni niemal dziesieciu lat.
Jak sam mowi - pisanie powiesci trwa tyle ile musi trwac. Zaden przymus tu nie pomoze. Podczas pisania powiesc rozrastala sie, ewoluowala przypominajac cykl konstruowania urzadzenia. Autor czesto korzystal z opracowan historycznych, ale nie tylko.
Czerpal inspiracje i wiedze zarowno z opisow sredniowiecznych machin wojennych, z zycia codziennego i sztuki wojny w starozytnosci, podrecznikow sztuk walk wschodnich i europejskich, ksiazek beletrystycznych, a także dawnych eposow takich jak Edda Poetycka.
Cennym wsparciem dla Grzedowicza jest jego zona - Maja Lidia Kossakowska. Jak sam twierdzi - to blogoslawienstwo moc zapytac innego pisarza o zdanie albo rade dotyczaca skonstruowania jakiejs sceny. Grzedowicz stara sie rewanzowac tym samym.
Pisarz za swoja tworczosc otrzymal juz niezliczona ilosc nagrod, za kazdym razem cieszyl sie z uznania czytelnikow. Z drugiej strony, odczuwal tez silna presje. To szeroka odpowiedzialnosc, bo nikt oprocz niego nie wiedzial, w jaki sposob zakonczy sie Pan Lodowego Ogrodu.
Takiej pracy podolaja tylko najlepsi. Grzedowicz po raz kolejny dowodzi, ze wciaz idzie do przodu, nie spoczywa na laurach.