Hołd dla klasycznej angielskiej powieści detektywistycznej. Książka znalazła się na niedługiej liście nominowanych do nagrody CWA Gold Dagger 2021. Fantazja o tym, jak mogłyby wyglądać kryminały z panną Marple, gdyby pisano je współcześnie.
„Washington Post" Śmierć chorej na serce dziewięćdziesięciolatki nie powinna budzić podejrzeń. I nie budzi. W każdym razie w zeznaniu Natalki, opiekunki zmarłej Peggy Smith, detektyw sierżant Harbinder Kaur nie znajduje nic niezwykłego… dopóki nie dowiaduje się od Natalki, że starsza pani kłamała na temat stanu swego serca, a ostatnio była przekonana, iż ktoś ją śledzi.
Jakby tego było niedużo, biblioteczka zmarłej obfituje w niezwykłą liczbę kryminałów, wszystkie z dedykacją „dla Peggy". A każdy thriller psychologiczny, do którego zajrzała Natalka, gromadzi enigmatyczny dopisek „PS.
Dla PS". Okazuje się, że Peggy Smith była konsultantką do spraw morderstw. Na zlecenie poczytnych pisarzy opracowywała wyszukane scenariusze śmierci, a o zabijaniu wiedziała więcej niżeli ktokolwiek inny.
Kiedy do mieszkania Peggy wdziera się uzbrojony zamaskowany napastnik, kradnie jedną z książek, a jej autor wkrótce zostaje znaleziony martwy, detektyw sierżant Harbinder Kaur wie już, że coś takiego jak niepodejrzana śmierć nie istnieje… „PS.
Dzięki za zbrodnie" to doskonała literacka zagadka kryminalna dla miłośników Anthony’ego Horowitza, Agathy Christie i każdego, kto kiedykolwiek zastanawiał się, jak autorzy wymyślają tak realistyczne zbrodnie… PS.
Nie ufajcie nikomu! Elly Griffiths ma ostre pióro, bystre oko i pisze z wielką elegancją. Peter James Jedna z moich ulubionych współczesnych autorek kryminałów. Docierając do ostatnich stron jej powieści, czuję głęboką satysfakcję, lecz też nieodparte pragnienie, żeby natychmiast sięgnąć po kolejną.
A.J. Finn, autor „Kobiety w oknie" świetnie formuje kreacje bohaterów i napięcie. Val McDermid Podobnie jak inne jej książki, ta także jest szalenie inteligentna, ciepła, ludzka i momentami niesamowicie zabawna.
Louise Penny Elly Griffiths jest specjalistką od budowania napięcia i kreowania atmosfery – ta powieść tylko to potwierdza. „Woman’s Weekly" Mroczna i uzależniająca. „Woman’s Weekly Fiction" wyśmienita zagadka kryminalna dla zwolenników literatury.
„Good Housekeeping" List miłosny do tradycyjnej zagadki kryminalnej. „Sunday Mirror" Przepyszna, nieskazitelna rozrywka. „The Sunday Express" Bezpretensjonalny, afirmujący życie hołd dla gatunku kryminału i barwnych postaci, które kryminały tworzą… dowcipna i pełna uroku rozrywka.
„The Times" Zajmująca… opowiedziana z charakterystycznym dla autorki urokiem i delikatnością. „The Daily Mail" błyskotliwe i postępowe podejście do starego, klasycznego gatunku! „The Sunday Times" Gwarancja wspaniałej zabawy w brawurowej pogoni za kryminalną zagadką.
„The Daily Record" atrakcyjny hołd dla tradycyjnych angielskich powieści kryminalnych… nostalgiczny, czarujący, ale niepozbawiony wyrazistości i suspensu. „The Irish Examiner"