Publikacja podejmuje istotne zagadnienia odnoszące się do obywatela, jego miejsca i roli, jaką odgrywa czy również może odgrywać w Internecie. Książka podzielona jest na cztery części, w których poszczególni autorzy analizują zjawiska cyberwojny, cyberreligii, cybermanipulacji i cybertwórczości. To z nimi w prędko zmieniającym się świecie coraz częściej spotyka się współczesny człowiek. Doświadcza ich w sposób bezpośredni, serfując w sieci, lub dowiaduje się o nich z kanałów medialnych. Bardzo wyraźne jest to, aby te zmieniające się procesy obserwować, analizować, stosownie nazywać, poddawać naukowej refleksji i o nich informować obywateli.
Autorzy poszczególnych tekstów w atrakcyjny sposób zwracają uwagę na to, jak prosto można wykorzystywać do rozmaitych, tzn. I pozytywnych, i negatywnych celów narzędzie, jakim od lat jest internet. Medium to ma nad wyraz dużą siłę oddziaływania, zwłaszcza na ludzi młodych, dlatego konieczne jest prowadzenie badań cyberprzestrzeni zarówno pod kontem możliwości użycia jej do działań wojennych, jak i propagowania nowych ruchów religijnych. Działania podejmowane w cyberprzestrzeni mają bowiem spore przełożenie na prawdziwe życie. Wydajne używanie sieci daje potencjał do tego, aby wpływać na dużo obszarów życia jego użytkowników
Książka może być pomocą dla nauczycieli, katechetów i dla studentów dziennikarstwa i kierunków pokrewnych. Dla każdego, kto sięgnie po tę pozycję, może stanowić pomoc w refleksji nad byciem odpowiedzialnym użytkownikiem i twórcą treści w przestrzeni, jaką jest Internet".
ISBN: 9788380171589
Kod paskowy: 9788380171589
Kod wydawcy: 32044
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 146
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.19.0
Format: 16.7x24.0
Głębokość (mm): 7
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka