Publikacja udowadnia, jak szerokim tematem jest internacjonalizacja, jak dotyka – nie tylko wertykalnie, ale i horyzontalnie uczelnię – przeplatając się i wnikając w praktycznie każdy aspekt funkcjonowania uniwersytetu. Jej autorami są badacze i praktycy formujący na przeróżnych stopniach proces umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego.
W tym tomie 30 autorów z 21 ośrodków akademickich i instytucji związanych ze szkolnictwem wyższym ukazuje teksty przeglądowe, analityczne, badania własne, studia przypadku. Teksty mieszczą się w trzech przyjętych perspektywach:
• rozwojowej i przyszłościowej – w której poruszane są sprawy fundamentalne dla rozwoju fenomenu internacjonalizacji, nie tylko w ramach „polskiego podwórka", ale w kontekście generalnych tendencji i zmian zachodzących w globalnym systemie szkolnictwa wyższego;
• zarządczej – w której dotyka się problematyki znacznej na poziomie bieżącego zarządzania uczelnią, a także procesami umiędzynarodowienia kadry, nauki, administracji czy studentów i doktorantów;
• operacyjnej – związanej z realizacją potężnych, szczegółowych przedsięwzięć – projektów, które mogą, a wręcz powinny, być żywą inspiracją dla podejmowania działań w innych jednostkach.
Ambicją inicjatorów i autorów tej publikacji nie jest proponowanie gotowych recept i schematów działania, ale skłonienie wszystkich zainteresowanych do wspólnej re?eksji i działania na rzecz udoskonalonego przygotowania naszych uniwersytetów do stojących przed nimi wyzwań.
Podtytuł: Perspektywy priorytety projekty
ISBN: 9788380171398
Kod paskowy: 9788380171398
Redakcja: Siwińska Bianka, Mazurek Grzegorz
Wydanie: 1
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 32044
Miejscowość: Warszawa
liczba stron: 412
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.12.0
Format: 16.9x24.0
Głębokość (mm): 22
Waga: 0.675
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka