Jak poprawnie rozliczyć poszczególne podatki obciążające działalność fundacji, stowarzyszeń i innych podmiotów „III sektora" – rzetelna wiedza podana w sposób jasny i czytelny dla każdego. Autor, bazując na swym wieloletnim doświadczeniu zawodowym, dostępnie omawia: 1.zasady działania i związane z tym konsekwencje w zakresie opodatkowania: *fundacji, *stowarzyszeń, *klubów sportowych, *kół gospodyń wiejskich, *ochotniczych straży pożarnych, *spółdzielni socjalnych, *spółek non-profit, *podmiotów posiadających status organizacji pożytku publicznego.
2.zasady opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, w tym: *przychody i koszty ich uzyskania w podmiotach ekonomii społecznej, *zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych *dochody opodatkowane 3.zasady opodatkowania podatkiem VAT, w tym: *zasady funkcjonowania podatku VAT w podmiotach ekonomii społecznej (podatnik Vat czynny, rejestracja, przekazywanie JPK, podzielona płatność) *zwolnienia z podatku od towarów i usług *przychody podmiotów ekonomii społecznej pod względem opodatkowania VAT.
4.zasady opodatkowania i zwolnienia w zakresie podatku od nieruchomości, podatku od gier oraz podatku od czynności cywilnoprawnych, 5.podatek dochodowy od osób fizycznych, w tym m.in.: zwolnienia dotyczące beneficjentów i członków PSE, korzyści podatkowe dla osób wspierających III sektor.
Suplement elektroniczny posiada przykłady sporządzenia zeznań podatkowych w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych odrębnie dla stowarzyszenia, fundacji, klubu sportowego, koła gospodyń wiejskich, spółdzielni socjalnej, a także spółki non-profit.
Plik suplementu jest do pobrania przez Internet (instrukcję progresywnania zamieszczono w książce). Zainstalowanie suplementu wymaga posiadania systemu operacyjnego Windows. Publikacja skierowana jest równocześnie do osób początkujących, jak i do tych, które mają już praktykę w zakresie rozliczeń podatkowych podmiotów ekonomii społecznej, ale pragną pogłębić swoją wiedzę z tej dziedziny.