Kobiety w służbach specjalnych.
Patrząc wstecz na swoją służbę w jednej z formacji resortu spraw wewnętrznych, Agnieszka nie ma wątpliwości, że gdyby wiedziała, jak ojczyzna podziękuje jej za te wszystkie trudne lata, zapewne wybrałaby inny zawód. Swoją decyzję podjęła zaraz po studiach i nad wyraz błyskawicznie przekonała się, że praca w służbach specjalnych wygląda zupełnie inaczej, aniżeli sobie to wyobrażała. Zwłaszcza, kiedy jest się kobietą… Za czasów ustroju adekwatnie minionego pomijana przy podwyżkach, premiach, awansach na wyższe stopnie, w najkorzystniejszym razie traktowana jak wyrobnica albo maskotka łagodząca obyczaje, w najgorszym – narażona na molestowanie i mobbing. Potem nastąpiły demokratyczne zmiany, surowe komisje weryfikacyjne, a także nowe formacje. I było już tylko… po staremu.
„Tajne blizny” to pełne refleksji, ale także humoru i autoironii wspomnienia kobiety, która odkrywa przed czytelnikiem niedużo znane realia pracy w służbach specjalnych, pokazując je z jeszcze nieznanej, żeńskiej perspektywy. To powieść zabawna, ładna,na ogół – poruszająca aktualne dodatkowo dziś problemy.
Aneta Wybieralska - jest wrocławianką, absolwentką kierunków humanistycznych, prawniczych i ekonomicznych uczelni we Wrocławiu, Warszawie, Łodzi i Krakowie. Poprzez większość życia zawodowego związana była z resortem spraw wewnętrznych. Pasje artystyczne i podróżnicze usiłuje realizować jako pilot wycieczek i namiętny bywalec polskich sanatoriów, dodatkowo publicznych. Lubi akweny i góry, jak i niektóre doły. Oczywiście poza tymi swoimi. Przed rodziną i znajomymi zadebiutowała niewydaną jeszcze powieścią obyczajową, tworzoną jako upominek urodzinowy dla przyjaciółki. Drukiem ukazały się dotychczas cztery książki, z założenia komedie obyczajowe: „Sanatoryjny romans z inspiracją” (2017), „Pozdrawiam z demoludy” (2018), „Garnitur na słupie” (2019), „Komu sznur wisielca?” (2020). „Officium” jest piątą, zarazem pierwszym tomem trylogii „Tajne blizny. O czym milczę od lat”.