A55
nieduży rozmiar, ogromne możliwości
Dysk SSD A55 łączy atuty najnowocześniejszej technice półprzewodnikowej i kompaktowe wymiary standardu M.2 2280. Brak obudowy pozwala na montaż dysku w najnowszych komputerach mobilnych jak i stacjonarnych
zwiększona produktywność dla intensywnych obciążeń
SP A55 wykorzystuje interfejs SATA III 6Gb/s, a także szybką pamięć synchroniczną NAND, co w połączeniu z ultra skutecznym buforem SLC zapewnia transfer danych z prędkościami aż do 560/530MB na sekundę (odczyt/zapis). W praktyce oznacza to szczególnie prędkie uruchamianie komputera, sprawną pracę na pokaźnych plikach a to wszystko przy zoptymalizowanym zapotrzebowaniu na energię. A55 jest więc nad wyraz korzystnym rozwiązaniem dla wszystkich szukających sprawnego nośnika wykonanego w najnowszej technologii i oferowanego w przystępnej cenie.
sprężysta konfiguracja dzięki IntelSRT
technologia Intel Smart Response służy do rozpoznawania i automatycznego przechowywania na dysku SSD aplikacji i danych, które są używane najczęściej przy jednoczesnym pełnym dostępie do obszernej pamięci masowej dysku HDD. Zezwala na to szybszą niżeli dotychczas pracę i zabawę bez kupowania obszerniejszego i droższego dysku SSD do przechowywania całej biblioteki tworzyw cyfrowych. Dzięki temu nabywając dysk SSD choćby o mniejszej objętości, można w zauważalny sposób przyspieszyć ogólną pracę systemu operacyjnego i programów, nie rezygnując z dotychczasowego nośnika danych.
Program diagnostyczny SP Toolbox
Program diagnostyczny SP Toolbox pozwala na w prosty i instynktowny sposób podgląd najważniejszych parametrów dysku SSD. Wskazuje on nie tylko (w czasie rzeczywistym) parametry takie jak temperatura, ilość wolnego miejsca, ilość do tej pory zapisanych również przeprowadzanie testów produktywności. Pozwala to w ciągu zaledwie kilku sekund przekonań się o kondycji nośnika.
zastosowana technika ochrony informacji
Dysk A55 wspiera szereg technologii dbających o bezpieczeństwo zapisanych na nim danych. Należą do nich mechanizmy takie jak TRIM, NCQ, S.M.A.R.T. A także automatyczna korekcja błędów ECC, równoważenie użycia komórek pamięci (Wear Leveling) oraz zarządzanie nieczytelnymi blokami pamięci (Bad Block Management).