"Podjęty poprzez autorkę problem w monografii, rozumiany szeroko jako rutyny organizacyjne, należy ocenić wyjątkowo wysoko. Temat aktualny, dziś może nawet bardziej niż kiedyś, ze względu na rozwój technologiczny i jego wpływ na działania organizacyjne.
(...) Nie powinno się także przyłożyć do niego tylko,,miary" zaczerpniętej z jednej nauki, jednego sposobu obserwacji - autorka szczególnie intencjonalnie,,obserwuje" problem z wielu perspektyw poznawczych.
(...) To rzadkie dziś ujęcie. Obszerne spojrzenie na działania społeczne w organizacjach, prowadzące autorkę do ujęcia procesualnego, jest niezwykle wartościowe poznawczo. Muszę także podkreślić, z dużą satysfakcją, iż temat podjęty przez autorkę jest nad wyraz praktycznie nośny, lecz także...
ma sens. (...) Cała koncepcja badań procesualnych wydaje mi się szalenie ciekawa i inspirująca do badań innych organizacji. Książka jest kopalnią atrakcyjnych pomysłów." Dr hab. Ewa Bogacz-Wojtanowska, prof.
UJ - Instytut Spraw Publicznych, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie "Problematykę rutyn organizacyjnych w zarządzaniu, według mojej oceny, należy traktować jako niejednorodne, ważne i aktualne zagadnienie dla teorii i praktyki.
Stanowi ono zarazem złożony, nieprzystępny, a zarazem interesujący poznawczo przedmiot badań empirycznych, eksplorowany poprzez przedstawicieli różnych dyscyplin nauk społecznych. Zagadnienie to jest złożone, niejednorodne, ma multi- i interdyscyplinarny charakter, gdyż lokuje się w obszarze nauk o zarządzaniu, socjologii pracy, psychologii społecznej, kultury organizacyjnej i klimatu organizacyjnego, mikroekonomii.
Stanowi także znaczne wyzwanie dla badaczy podejmujących jego naukową eksplorację." Prof. Zw. Dr hab. Czesław Zając - Katedra Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstwa, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu Powyższy opis pochodzi od wydawcy.