Za każdą wielką osobowością kryje się jakiś autorytet. W tym przypadku pisarka Barbara Wachowicz opisuje portrety matek, których potomkowie zasłynęli na polskiej scenie w wielu dziedzinach. "Matki znacznych Polaków" ujawnia nazwiska nam wszystkim znane, lecz w towarzystwie kobiet, które przyczyniły się do tych sukcesów i niewątpliwie miały ogromny wpływ na wybór ścieżki życiowej tychże osobistości. Chcesz się przekonać, kim były znane mamy? To niezbędnie sięgnij po książkę Barbary Wachowicz.
"Matki znacznych Polaków" to zbiór życiorysów, m.in.: mamy Jana III Sobieskiego, Tadeusza Kościuszki, Barbary z Majewskich Mickiewiczowej - matki Adama Mickiewicza, Salomei z Januszewskich Słowackiej - matki Juliusza Słowackiego, matki Fryderyka Chopina, Henryka Sienkiewicza, Józefy Kasprowiczowej - matki Jana Kasprowicza, Józefy Żeromskiej - matki Stefana Żeromskiego, Marii Kossakowej - matki Lilki Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej, Stefanii z Zieleńczyków Baczyńskiej - matki Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Dużo zróżnicowanych historii opartych na autentycznych faktach, zaczerpniętych poprzez autorkę z listów, pamiętników i twórczości popularnych potomków. "Matki sporych Polaków" tokształt relacji rodzinnych, ponieważ ukazuje dużo ciekawostek z perspektywy dzieci, jak i wplata wątek ojców.
Barbara Wachowicz to pisarka, która w swoich publikacjach odnosi się przede wszystkim do biografii znanych Polaków. Opisuje nie tylko rodziny, ale także miejsca zamieszkania, jak w dwutomowej serii "Siedziby dużych Polaków", a nawet tradycje świąteczne, jak w "Wigilie polskie. Adam Mickiewicz". także inne zbiorowe biografie: "Rudy, Alek, Zośka" - opis postaci z książki "Kamienie na szaniec", czy "Bohaterki Powstańczej Warszawy" opowieść o dziewczynach, które odważnie walczyły podczas powstania.
ilość stron: 656 / Format: 16,5x24 cm