Już za chwilę razem z Kevinem Mitnickiem włamiesz się na pilnie strzeżone serwery i wynajdziesz się w centrum podstępnej intrygi FBI. Przestępca, buntownik czy rewolucjonista - przeczytaj i przekonaj się, kim jest najsłynniejszy haker świata!
Ta książka jest autobiografią najsłynniejszego hakera na świecie i jednocześnie bardzo pasjonującą opowieścią, porywającą i wciągającą niczym najlepszy film sensacyjny - pełną zwrotów akcji, zawiłych intryg i wyrafinowanych rozgrywek. Opowiedziana tu historia jest prawdziwa - pokazuje człowieka, który zbuntował się przeciwko systemowi i postanowił go złamać. Mówi o bezwzględności władzy, która posunie się do każdego podstępu i podłości, aby dopiąć swego i schwytać tego, kto okazał się niepokorny i nieposłuszny.
W latach 90., kiedy komputery i internet wyglądały i działały nieco inaczej aniżeli dziś, Kevin Mitnick był bardzo utalentowanym hakerem. Trudno zliczyć systemy komputerowe i pozornie nieprzeciętne zabezpieczenia, które prosto - i z finezją - pokonał. Niezależnie od wysiłków i determinacji FBI szczególnie długo wyprzedzał agentów federalnych o krok. Błyskawicznie stał się jednym z najistotniej poszukiwanych przestępców tamtych czasów, choć nigdy niczego nie ukradł ani nikogo nie zabił. Gdy został w końcu ujęty i uwięziony, wspierali go liczni fani ze Stanów Zjednoczonych i z najróżniejszych stron świata.
***
Kevin Mitnick, znany również jako Condor, jest najszczególniej znanym i nieuchwytnym hakerem w historii. Oskarżono go o włamania do kilku ważnych systemów komputerowych, nigdy jednak nie czerpał korzyści materialnych z tego procederu. W więzieniu spędził ponad cztery lata. Przetrzymywano go tam w całkowitej izolacji, która oznaczała ponadto zakaz korzystania z internetu (zakaz obowiązywał do 2003 roku). Na wolność wyszedł w styczniu 2000 roku. Pierwszą stroną internetową, którą odwiedził po zniesieniu zakazu, był blog jego dziewczyny. Aktualnie pracuje jako doradca do spraw bezpieczeństwa, jest także ekspertem w dziedzinie stosowania inżynierii społecznej i socjotechnik. Swoją wiedzą podzielił się w pięciu książkach, z których cztery ukazały się w Polsce.