Pierwsza polska biografia Bronisława Malinowskiego. Niewielu Polaków miało tak wyraźny udział w naukowym dorobku Zachodu, jak Bronisław Malinowski. Jednak w Polsce był on i jest, poza środowiskiem naukowym, prawie nieznany.
„Prawie”, bo dużo osób słyszało o polskim uczonym, który napisał Życie seksualne dzikich. I na znajomości tego wpadającego w ucho tytułu jednego z dzieł tetralogii trobriandzkiej wiedza ta się kończy.
doskonały antropolog, podróżnik i socjolog. Szanowany poprzez słuchaczy wykładowca i nauczyciel. Twórca teorii funkcjonalnej i jeden z pionierów badań terenowych. Sławny książę Nevermore z 622 upadków Bunga Witkacego.
Jaki naprawdę był Bronisław Malinowski? piękna, napisana z werwą i reporterskim zacięciem, biografia pokazuje koleje życia sporego naukowca: od dzieciństwa w młodopolskim Krakowie, poprzez burzliwą młodość spędzoną w towarzystwie Leona Chwistka i Witkacego w Zakopanem i wielką wyprawę badawczą na Nową Gwineę i Trobriandy, po bezprecedensową dla rozwoju antropologii pracę naukową i międzynarodową sławę.
Grzegorz Łyś odkrywa przed czytelnikami niewiele znane szczegóły niezwykłego życiorysu Malinowskiego, osobowości ponadprzeciętnie twórczej i złożonej, fascynującej, ale i kontrowersyjnej – autora dziennika, którego opublikowanie wywołało w swoim czasie prawdziwy skandal.
Tytuł Dzikie żądze. Bronisław Malinowski nie tylko w terenie Autor Grzegorz Łyś Wydawnictwo WAB EAN 9788328090903 ISBN 9788328090903 Kategoria Biografia\Biografie liczba stron 544 Rok wydania 2021 Oprawa Miękka ze skrzydełkami