Był gwiazdą Teatru obfitego w Warszawie, lecz tańczył też w rozrywkowych programach telewizyjnych. Pojawił się w filmach Andrzeja Wajdy i Stanisława Barei, bywał fotomodelem Barbary Hoff. Lubiany poprzez kobiety i mężczyzn.
U szczytu kariery wyemigrował z Polski, żeby wejść na taneczny Olimp i znaleźć się w zespole Maurice'a Béjarta. Z,,Baletem XX wieku" zwiedził cały świat. Gerard Wilk, jeden z najwybitniejszych polskich tancerzy, miał wszystko: urodę, talent, zachwyt i popularność.
Przyjaciółka i partnerka sceniczna Wilka, Zofia Rudnicka, przypomina tancerza i otaczający go świat. Odwiedzamy modne miejsca Warszawy lat 60. XX wieku, poznajemy ważne osoby, a potem wyruszamy w podróż po Europie.
Odwiedzamy gejowskie kluby w Brukseli i zwiedzamy Paryż. Autorka do wspomnień zaprasza rodzinę, znajomych, współpracowników. Rozmawia z kochankami Wilka, odwiedza jego ostatniego partnera, wyszukuje wyjątkowe zdjęcia.
Zofia Rudnicka - tancerka, choreografka, wykładowczyni kompozycji tańca. Całą karierę baletową związana z Teatrem Wielkim w Warszawie. Współpracowała z telewizją i teatrem, stworzyła choreografię do kilkudziesięciu oper, operetek, musicali, sztuk teatralnych i filmów, w tym kultowej Akademii mężczyzny Kleksa i Teatru Telewizji Pamiętnik pani Hanki (reż.
Borys Lankosz). Bywała aktorką (w słynnym Kabarecie Olgi Lipińskiej) i prezentowała modę (u Barbary Hoff). Laureatka,,Złotej Maski" za balet Rudolf Valentino z muzyką Krzesimira Dębskiego, Nagrody Choreograficznej im.
Jana Kiepury 2010 za Taniec godzin w operze Gioconda Amilcare Ponchiellego oraz dorocznej nagrody Stowarzyszenia Autorów ZAiKS (2013).