Jeśli szukasz sensu, bratniej duszy, nauczyciela, sięgnij po książkę Jestem pod Jego skrzydłami- biografia ks. Jana Kaczkowskiego.
Książka prezentuje nieprzystępną drogę księdza Jana do kapłaństwa i w kapłaństwie, a także życie z chorobą w tle z tą, z którą zmagał się od lat,przeważnie diagnoza i leczeniem glejaka czwartego stopnia. Guz z dnia na dzień osłabiał młodego księdza z Pucka. Mimo choroby nie zostawił jednak swej pracy w hospicjum. Sam stał się czytelnym znakiem, że można wszystko pokonać, kiedy się ma pewność „Pod jakimi skrzydłami się jest". Pod treścią tej książki podpisać otwarcie może się każdy, ponieważ nie jest ona apoteozą, a rzetelnym przedstawieniem człowieka, z którego poglądami zgadzamy się albo nie, lecz trudno odmówić logiki jego twierdzeniom - oczywiście w sprawach dotyczących bioetyki przede wszystkim, bo z założeniem hospicjum i postawą ks. Kaczkowskiego w śmiertelnej chorobie trudno dyskutować.
Książka mieści rozmowę z tatą Józefem Kaczkowskim, ojciec zmarłego księdza Jana Kaczkowskiego dzieli się wspomnieniami o synu, opowiada o rozmaitych etapach jego życia, problemach i ważnych decyzjach. Dziwił się, że „ fajtłapa", bo tak go nazywał może stworzyć tak atrakcyjne dzieło, jakim jest hospicjum w Pucku. Niejednokrotnie jeździli razem na wakacje. I w trakcie tych wyjazdów bardzo się do siebie zbliżyli. Pan Józef Kaczkowski wspominał, że syn nauczył go wtedy „ mądrze milczeć". Byli razem,ale jakby z osobna, każdy z własnymi myślami. Nie wszyscy wiedzą, iż ojciec kapłana jest ateistą. A jednocześnie świetnym, prawym człowiekiem. Ojciec i syn idealnie się uzupełniali i szanowali.Większość Polaków poznała księdza Jana jako onkocelebrytę znanego z ciętej riposty, ładnego. Niewiele jednak wiadomo o jego drodze życiowej i doświadczeniach, które sprawiły że stał się takim człowiekiem, jakim było dane nam go poznać. A był przecież synem, bratem nastolatkiem, seminarzystą, wikariuszem, nauczycielem, studentem, wykładowcą, dyrektorem. I w głównej mierze dla wielu był także wzorem do naśladowania, niekwestionowanym autorytetem.
W książce nie zabraknie odniesień do sytuacji Kościoła. O polskim Kościele â ks. Jan Kaczkowski mówił z odwaga, szacunkiem i dystansem. Jan wskazywał, że społeczność kapłańska niczym nie różni się od innych grup społecznych. Cenił wielu kapłanów, kochał Boga i ludzi, kapłaństwo było jego powołaniem. Gdy zachorował na raka, do samego końca miał wsparcie bliskich i przyjaciół.
O emocjach towarzyszącym uczestnikom pogrzebu śp. Ks. Jana Kaczkowskiego opowiada Piotr Kropidłowski- dziennikarz z Pucka, któremu Jan i Jego narzeczonej udzielił sakramentu małżeństwa. Tak jak ks. Jan Kaczkowski każdy ma swój niebieski wagon. Pytanie tylko, czy do niego wsiądzie...Poznaj życie księdza Jana, a odkryjesz siebie
Podtytuł: Biografia ks. Jana Kaczkowskiego
ISBN: 9788394553807
Kod paskowy: 9788394553807
Autorzy: Kuchnia-Wołosiewicz Agnieszka, Kramek Michał
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 57075
liczba stron: 172
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 12.6x19.4
Głębokość (mm): 13
Waga: 0.165
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka