AKUMULATOR ŻELOWY DEEP CYCLE MAXX 40AH 12V Akumulatory są wytworzone w technologii VRLA i przeważnie asygnowane m.in.: do zastosowania w systemach zasilania awaryjnego (UPS, systemy automatyki), instalacjach solarnych, a także z przetwornicami napięcia.
- Najlepiej sprawdzają się w układach ładowania buforowego, jednak mogą byćużywane w aplikacjach, w których akumulatory pracują cyklicznie.
- cechują się wysoką wytrzymałością na głębokie rozładowania. Dla głębokości rozładowania do 50 % mają około 650 cykli pracy.
- wyśmienicie absorbują gazy.
- Projektowana żywotność wynosi 8-10 lat dla 20-25°C.
- Nie wymagają kompletowania albo wymiany elektrolitu
- Mogą pracować w dowolnej pozycji
- znamionują się wysoką efektywnością i produktywnością
- Wysoka niepodatność na uszkodzenia mechaniczne i wysokie temperatury
- Bezpieczne w użytkowaniu - akumulator szczelnie zamknięty (VRLA) bez możliwości wycieku
Akumulatory żelowe charakteryzują się budową wewnętrzną opartą na separatorach produkowanych z włókna szklanego w, których skupiony jest elektrolit. Separatory umieszczone są pomiędzy ołowianymi płytkami w środku zasobnika energii w akumulatorze.
dopełniającą cechą akumulatorów tego typu jest posiadanie automatycznego systemu uszczelniania (zawory ciśnieniowe - Valve Regulated). Zawory otwierają się w chwili wykrycia zbyt wysokiego ciśnienia we wnętrzu akumulatora, powodując bezpieczne odprowadzenie powstałego gazu na zewnątrz pokrywy, uniemożliwiając uszkodzeniu. Do takiej sytuacji najczęściej dochodzi w momencie przeładowywania akumulatora.
pokrywa akumulatora produkowana jest z materiału typu ABS, a ogniwa z miedzi.
AKUMULATOR rodzaju DEEP CYCLE - Akumulator Deep Cycle został zaprojektowany i skonstruowany w taki sposób, aby mógł ulegać głębokiemu rozładowaniu, zanim zacznie proces ponownego ładowania.
W przeciwieństwie do niego typowe akumulatory rozruchowe konstruowane są z myślą o dostarczaniu krótkotrwałych dawek energii umożliwiających na rozruch silnika. Płyty w akumulatorach typu Deep Cycle mają gęstszy materiał aktywny aniżeli płyty w zwykłych akumulatorach samochodowych, dzięki czemu są wytrzymalsze na obciążenia powodowane głębokimi cyklami bez utraty masy aktywnej lub pojemności.
wykorzystanie:
- Układy zasilania awaryjnego (zasilacze UPS, przetwornice)
- Systemy alarmowe, p.poż
- Instalacje fotowoltaiczne
- Systemy kontroli dostępu
- Zasilanie kas i drukarek fiskalnych
- Systemy telewizji przemysłowej
- Zasilanie zabawek elektrycznych
- Systemy telekomunikacyjne
- Systemu oświetlenia zapasowego
- Zasilanie wyposażenia medycznego
- Zasilanie pojazdów elektrycznych (motocykle, quady, skutery, kosiarki, łódki, motorówki itp.)
- Zasilanie urządzeń mobilnych (wózki inwalidzkie, golfowe, wózki widłowe, maszyny czyszczące)